Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az embereknél mennyire gyakori...

Az embereknél mennyire gyakori, hogy nem emlékeznek az álmaikra, és hogy tudnám elérni, hogy emlékezzek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 06:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ember egy éjszaka többször is álmodik. Elérni sehogyan nem tudod,hogy emlékezz rá.
2011. máj. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi azt tanultuk az egyik órán, hogy este úgy kell lefeküdni, hogy koncentrálsz arra, hogy reggel emlékezni akarsz és koncentrálsz az álmaidra.

Én az esetek többségében emlékszem az álmaimra, vagyis legalább egyre, de néha többre is.


A másik fontos szempont, hogy akkor ébredj fel, amikor álmodsz... ezeknek meg vannak a szakaszaik, nézz utána. És pl, ha tudod, hogy 6 kor vagy a legmélyebb "álmodban", húzz fel az órát 6-ra.

2011. máj. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Phoney ***** válasza:

A fekete üröm teája nekem bevált erre. Olcsón lehet venni zacskós kiszerelésben, lefekvés előtt 1 evőkanálnyit leforrázol, 10 percig hagyod ázni.


Általában több álomra is részletesen emlékszem tőle reggel, de legalább egyre mindig (nem iszom túl gyakran, de nyugodtan lehet naponta is). Enélkül általában arra sem emlékszem, hogy álmodtam-e.

2011. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én is ajánlom amit az előző mondott meg van még egy olyan növény hogy Calea zacatechichi ez kb ugyanaz. teát kell belőle csinálni elalvás előtt.


én amúgy azt szoktam csinálni hogy felébresztem magam és utána visszaalszok és mindig nagyon érdekes álmaim lesznek. De ezt csak akkor csináld amikor addig alhatsz ameddig csak akarsz!

2011. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már csak annyi kérdésem lenne, hogy ezeket hol lehet kapni?
2011. máj. 17. 16:18
 6/10 Phoney ***** válasza:

Fekete ürmöt szinte bármelyik gyógynövényboltban. 50 vagy 100 gramm kerül talán 200 forintba.


A Calea zacatechichi mexikói növény, és ha hozzá is tudsz jutni, gondolom drágább lesz. A leírása alapján a két növény hatása nagyon hasonló, bár a Caleához még nem volt szerencsém.


Ha megteheted, érdemes elfüstölni belőle egy csipetnyit a szobában lefekvéskor, engem ellazít.


Mellesleg a Calea hányingerkeltően keserű, a fekete üröm meg egész kellemes.

2011. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy kicsit utánanéztem a fekete ürömnek és azt találtam, hogy a hatóanyaga károsíthatja a májat, valamint blokkolja az ún. GABA receptorokat, ami szorongáshoz, álmatlansághoz és depresszióhoz vezet. Biztosan nem káros a használata? Mert nagyon jól hangzik és ha biztonságos ki is fogom próbálni.
2011. máj. 17. 21:55
 8/10 anonim ***** válasza:

fekete ürmöt azt akár szedhetsz is!

innen meg lehet rendelni a másik növényből


[link]

2011. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:

Nem káros, mert

-- a fekete ürömben kevés a tujon, akár meg is ehetnéd azt az adagot

-- az illóolajok vízben nem oldódnak, kifőzni sem lehet őket, tehát a teába abból a kevésből is csak nyomokban kerül.


Minden méregnek van egy olyan adagja, aminek még napi szinten sincs semmi hatása, és a teában ennek is csak egy töredéke lesz:)

2011. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mindenki álmodik csak nem mindenki emlékszik rá, régen vmi ilyesmit olvastam... hogy van egy bizonyos állapot az alvás közben amikor a legmélyebben alszol ekkor álmodsz és ha ehhez az állapothoz közel ébredsz fel emlékezni fogsz rá, ha később akkor már nem... Ha pedig reggel emlékeztél rá, de aztán hirtelen elfelejtetted akkor az azért lehet mert szelektálsz, ami nem lényeg mehet a "szemétbe".
2011. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!