Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges-e kiiktatni a...

Lehetséges-e kiiktatni a félelmet, és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Már fél éve kempózok, nem vagyok ijedős de sokszor amikor párban verekedünk, bekapcsol egy automatikus mechanizmus ami arra késztet, hogy húzzam össze magam, pedig tudom, hogy ütnöm kéne, de mégis védekezek. Lehetséges-e vagy egyáltalán ha igen, egészséges lenne-e kiírtanom magamból minden félelmet?
2011. febr. 23. 22:13
 1/2 anonim válasza:
Ha kiirtod magadból a félelmet, akkor olyan leszel, mint otthon a kávéfőző. Az se nagyon félős. Az, hogy ösztönösen véded magad támadás helyett, ez szerintem a mentalitásod. Tudatosan, vagy tudat alatt nem akarsz fájdalmat okozni, inkább megvéded magad. Hidd el, aki nem fél az nem bátor, hanem őrült.
2011. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szükségtelen, káros félelmet gyakorlással lehet kiiktatni. Minden félelmet nem lehet kiirtani, és nem is kívánatos. Stresszben a szervezet erősebb, jobban reagál. A túlzott stressz azonban már pánikhoz vezet, és az már rontja a képességeket. Az edzés célja az, hogy a félelemérzet azt a szintet érje el vészhelyzetben, ami mozgósít, de azt már ne, ami lebénít.
2011. febr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!