Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális problémákat miért...

A mentális problémákat miért áltudományos módszerekkel kezelik természettudományos módszerek helyett?

Figyelt kérdés

Még manapság is pszichológusok, pszichiáterek végzik az ilyen betegségek kezelését, akik gyakorlatilag "szekuláris papok". Elbeszélgetnek az emberrel, esetleg adnak különféle gyógyszereket ritkább esetekben, de akkor is a beszélgetés a fő téma.


Ehelyett miért nem dolgoznak azon az idegsebészek, neurológusok, hogy az emberi agy működését minél jobban megismerjük és sokkal közvetlenebb, hatásos módszerekkel kezeljük a mentális problémákat. Pl. az agy számítógépes interfészre kötésével aztán programozásával, vagy agyműtéttel.


Ha a számítógép rossz, akkor is mit csinálunk? Kicseréljük a rosszul működő hardvert, kiirtjuk a vírust, leformatáljuk és újrarakjuk. Mégha a számítógép tudna is gondolkodni, akkor is ez lenne a hatásos megoldás, nempedig a "beszélgetés".


2011. febr. 15. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem robotok vagyunk vagy számítógépek, hanem emberek(!) érzésekkel!!
2011. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Miből gondolod, h nem dolgoznak rajta? Hidd el, hogy folyamatosan történnek a különböző kutatások az emberi agy megismerésére. De az agy azért mégsem egy számítógép, sokkal összetettebb és bonyolultabb mint azt hinnéd.

És miért gondolod áltudományosnak egy pszichológus vagy egy pszichiáter munkáját?

Képzeld el ha minden lelki betegséget agyműtéttel gyógyítanának... Gondolj csak bele, nem véletlenül az idegsebészet az orvoslás egyik legbonyolultabb ága. Ráadásul egy koponyában turkálni elég veszélyes dolog.

2011. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Nem robotok vagyunk vagy számítógépek, hanem emberek(!) érzésekkel!!"


Az emberek is robotok, csak fém helyett organikus szövet alkotja a testünket, az idegrendszerünkben pedig nyomtatott áramkörök és vezetékek helyett idegsejtek vannak, valamint az idegrendszer nem egy teljesen elektronikus, hanem egy elektrokemikus rendszer, a működés egy részét különféle vegyszerek - hormonok adják.

2011. febr. 15. 16:54
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Mit akarsz? Kioperáltatni az agyadat?
2011. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Ez messze nem úgy megy, hogy veszem a nagyítót és feltérképezem a beteg agyát. A dolog valahol ott kezdődik, hogy magát az eszközt is a semmiből kell kifejleszteni, amit használni akarok a vizsgálathoz. Igen ám, de fogalmam sincs, hogy azon a területen mi van, , mit vizsgálok, akkor milyen eszközt kell kifeljeszteni? Nameg egyáltalán ki fizeti ki azt a sok százmillió forintot rá?! És hamár vágre sikerrel jártam, akkor lehet kezdeni a klinikai teszeket, növelni az eljárás biztonságosságát stb. 10 év alatt meg is vagyok. Ja, hogy a betegnek azonnal kéne a segítség?! Hát tessék kérem addig várni... Nyilván ez így nem megy... Segíteni azonnal kell, még akkor is, ha nincsenek tökéletes módszereink, ráadásul a legtöbb hülye nem fizikai ok miatt hülye, hanem a környezet miatt, azt meg beszélgetéssel is lehet kezelni.
2011. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Amikor maga az agy "elromlik", pl. agyvérzés, daganat, ott vannak az agysebészek és egyéb szakorvosok, hogy megjavítsák a hardvert.

A pszichológusok, pszichiáterek nem a hardverrel, hanem a szoftverrel törődnek: a lélekkel. Ezek a lélek betegségei, nem az agyé.

2011. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"hanem a szoftverrel törődnek: a lélekkel. Ezek a lélek betegségei, nem az agyé."


Nincsen lélek. Az agyi folyamatok keltik az öntudat illúzióját. A "lélek" betegségei a rossz agyműködésre vezethetőek vissza. Ha az agy átprogramozásával közvetlenül változtatnák a beteg gondolkodásmódját nem lenne szükség a hosszas beszélgetésekre és a beteg is kevesebbet szenvedne.

2011. febr. 15. 17:04
 8/16 anonim ***** válasza:

Először is olvasd el Philip K. Dick "Elektromos hangya" című novelláját. (Utána meg az összes többit. Én sem értek vele egyet egyes filozófiai kérdésekben, de k. jól írja meg a test-elme probléma hátulütőit.)


Az a baj, hogy felállítasz egy hamis dillemmát, miszerint az agyat, mint rendszert csak egyféleképpen lehet modellezni, és kezelni. A pszichológiai lélekfogalom, (ami nem keverendő őssze a filozófiai, illetve a vallásos lélekfogalommal) is egy modell, egy fekete doboz. A beszélgetés pedig ennek a felderítése, és új "programmal" ellátása.


A másik probléma, hogy az összes betegség közül a lélek betegségeinél a legnehezebb megmondani, hogy mi számít betegségnek. A pszichológia , a pszichiátria és a neurológia nem véletlenül külön tudományos diszciplína.

2011. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


Olvasd át, pls., pont a tudományosságról szól.


A számítógép analógiához: mi van, ha nem a hardware rossz, hanem a software? A programozók kijavítják a programot, úgy, hogy beleírnak a programba az adott programnyelvvel. minek rakjuk újra, ha javítani is lehet?


Az emberi elmében az a bonyolult, hogy sajna értelmez. Emlékek alapján, érzelmek alapján. Ha az értelmezés rossz, a program kimenete is rossz. A beszélgetés ezt célozza meg. Ha valaki csodát vár a pszichológustól, akkor nincs csodálkozni való azon, hogy csalódik.


A hardware-es kérdésben az a legbonyolultabb, hogy az agy egymásra épülő modulokból áll, tehát specifikus "programutasításokat" nem fogsz tudni bevinni avval, ha megműtöd az agyat, csak akkor, ha tudod, mely agyi régió mit csinál, és azt hogyan teszi. Ettől a neurológia még nagyon messze van. A legapróbb mentális működést is több agyi régió irányítja !egyszerre!. Ezt nevezzük ma funkcionális rendszernek. Magyarán nincs olyan, hogy egy agyi központ. Egy funkció el van osztva több régió között. minél bonylultabb egy működés, annál több funkció kell hozzá. Minél több funkció kell, annál több agyi régió interakciója kell. Amíg a neurológia nincs azon a szinten, amiről te beszélsz, addig marad a software átírása.


A hatásosság szót ne használd, pls. A pszichoterápiák hatékonyságát a hatvanas évek óta lehet vizsgálni, és meg is teszik. Sajna, a terápiák hatékonyabbak, mint azt sokan el szeretnék hitetni az emberekkel... Ilyen hatékonyságvizsgálatokról pl. itt lehet olvasni: [link]


Ide csak azok a kutatások kerülnek be, melyek a legszigorúbb természettudományos logikára épülő kutatásmódszertannal rendelkeznek. A tudományosságról pedig érdemes elolvasni az első linket.


UI.: értelmetlen vitába nem szállok be. Még egyszer nem.

2011. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
A mentális betegségeket is természettudományos módszerekkel kezelik, éppúgy mint a sebészek a sebet. A gond ott van, hogy még nagyon keveset tudunk a saját agyunkról. Ezért mindenki hozzánemértő is könnyen belesáfárkodik a gyógyításba. Rábeszélik a beteget, nehogy elmenjen szakorvoshoz, és nehogy beszedje a kapott gyógyszereket, majd gy is meggyógyul magától is. Ez is igaz. Meggyógyul, akár a törött kéz is, gipsz nélkül. Csak épp kacska lesz. A mentális beteg agya is megunja a rohamokat, és elsatnyul. A beteg meggyógyult, de folyik a nyála, és mindenre alkalmatlan lesz. Szántani viszont fog tudni, ha istrángba fogják.
2011. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!