Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabadulhatok meg a...

Hogyan szabadulhatok meg a depressziotol gyogyszerek nelkul?

Figyelt kérdés

2010 marciusaban volt egy pasim akivel aprilisig nagyon jol megvoltunk.. aztan a junius volt maga a pokol. Pont a szulinapomon szakitottunk. Depresszios lettem, nemjartam ki, nem beszeltem senkivel sem... ki se mozdultam a szobambol.

meg decemberben szorosabb baratsagot kotottem egy fiuval, nagyon jol megvoltunk, jartunk ki is, nevettunk.. mellette boldognak ereztem magam. elkezdtunk jarni... 3hetig jartunk,nagyon boldog voltam... de szakitottunk. Kiderult rola hogy drogozik... es jol osszekaptunk. Visszaestem a depressziomba. Nagyon szeretem ot.. de nem csak szerelembol.. ez sokkal tobb es mas mint az eddigiek. Nemtudom mit tegyek, felejtsem ot el vagy probaljak segiteni neki? de lehetoleg ugy kene hogy a depressziobol is kitantorogjak valahogy. tablettakra nemgondolok..

Elore is koszonom a segitseget


2011. febr. 4. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
LÉteznek nyugtató gyógyteák és egyéb stresszoldó módszerek, mint pl. meditáció, autogén tréning, jógagyakorlatok. Fordulhatsz szakemberhez is (pszihológus, kineziológus).
2011. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alkohol!!!!!!!

na jó, nem akarok hülyeségeket írni, sztem nem biztos, h ez már depresszió, csak nagyon megviseltek a szakítások........egyszerűen zárd le az eddigieket, és keress új célokat, ill. idővel barátot ;) Sok sikert!

2011. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keress magadnak új hobbit, új célokat, foglald el magad, és menj emberek közé.

Akár az interneten is belecsöppenhetsz fórumokon, portálokon keresztül virtuális társaságba, akikkel cseveghetsz, ez is elfoglal.

Ha vannak barátaid, mozduljatok ki otthonról szervezzetek programokat, séta, mozi, kártyaparti, közös kertészkedés.

Ha teljesen egyedül vagy, vállalhatsz közösségi, szociális, vagy önkéntes segítői feladatokat, hogy emberek között legyél. A sikerélmények megnövelik az önbizalmadat és visszaadják az elvesztett hitedet.

Ha te magad is szomorúsággal és depresszióval küzdesz nem lennél elég erős támasza annak akihez érzelmileg közel állsz és akinek komoly függőségi problémái vannak. Előbb neked kell rendbejönnöd, a saját lelkedet kell megerősítened, az önbizalmadat visszaszerezned, az élétedbe visszaállítani a harmóniát.

Ha belebonyolódsz a barátod drogproblémáiba magával fog rántani.

Olvass, kézimunkázz, varrj, vagy tanulj nyelvet.......bármit választasz is a cél az legyen hogy alkoss, és legyenek sikereid.

És nevess sokat, egyél finomakat, esténként a kedvenc sorozataidat, vagy filmedet nézve igyál egy pohárka finom bort. Tégy bármit ami vidámságot és örömet okoz. Ez a legjobb depresszióűző.

2011. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!