Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem a pszichiáterem nem...

Úgy érzem a pszichiáterem nem jött rá a pontos bajomra. Meg merjem neki mondani, hogy szeretnék további vizsgálatokat?

Figyelt kérdés
Antidepresszánst kaptam, de emellett is, ha lelkileg mélyen vagyok fájdalmat kell magamnak okozni, hogy jobban legyek. Gyanítok egy dolgot, ami a bajom lehet, de ahhoz elég hosszú kivizsgálás kéne. Felvettem valakivel innen kapcsolatot, akinek ugyanazok voltak a tünetei mint nekem, ő pszichológushoz és pszichiáterhez is került és kiderült az a baja, amire mindketten gondoltunk. Csak szeretnék jó kezelést kapni.
2011. jan. 8. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jó kezelést szeretnél kapni, keress egy olyan orvost, akiben megbízol, esetleg akit megbízható ismerős ajánlott.

Az általad írottak alapján úgy tűnik, hogy te már felállítottál magadnak egy diagnózist (bár a jelek szerint nem vagy szakértő, és kérdéses, hogy mi alapján), és most a saját diagnózisodhoz keresel orvost.

Ha tényleg jó kezelést szeretnél kapni, akkor ne a ló elé fogd a szekeret, hanem hagyd, hogy aki ért hozzá, végezze a dolgát. Keress egy jó(!) orvost és bízd rá magad.

2011. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A munkájába nem tudsz beleszólni, de másik emberhez, lehetőleg pszichológushoz, el tudsz menni, és miért ne...
2011. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én borderline-os vagyok. A pszichiátered a terapeutád? Jársz egyéni terápiára?
2011. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
magánrendelésre menj
2011. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs terapeutám, pszichiáterhez járok havi egyszer, de nagyon nem ér rá velem foglalkozni, tudom sok a betege, mindig csúszások vannak. kevésnek érzem azt az időt, amit rám fordít, majdnem antipszichotikumot kaptam, mert skizofrén tüneteim voltak, de szerintem borderline. A kettő hasonlít egymáshoz, rengeteg dolognak utána néztem, derealizáció és fura gondolatok, meg egyéb. Tudom, hogy magamat nem szabad diagnosztizálni, meg nem is tudom, csak az a másik eset, akivel beszélgettem, szinte 100százalékban egyeztünk.
2011. jan. 9. 12:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Ingyenes pszichiáterhez járok, jó lenne ingyen megoldani a dolgot, hogyha onnan küldenének tovább, nem kéne magánrendelésre mennem.

Borderline-t kezelik ingyenesen is?

2011. jan. 9. 12:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy abban a kis időben, amikor a rendelőben vagyok, nem tudok mindent elmondani, csak ami éppen eszembe jut, aztán otthon jövök rá, hogy még mit nem mondtam el. Meg akarok bízni az orvosban, hogy neki elég annyi, amit hallott és abból ő már jól látja, hogy mi a bajom. Pár éve pánikbetegségből sikeresen kigyógyított ugyanez az orvos, ezért automatikusan oda mentem vissza, de úgy érzem hosszasabb kezelést igénylest most. A másik meg, hogy a borderline-t nem lehet csak gyógyszerekkel kezelni, én mindig szorgalmasan beveszem amit adnak, mert meg akarok gyógyulni, nem vagyok gyógyszer ellenes, de akkor megijedtem, amikor majdnem egy erősebb gyógyszert akart felírni. Az ismerősömnek is először gyógyszert adtak, de nem vette be, majd több hónapos kivizsgálás kiderült, hogy borderline-os. Nem vagyok gyógyszer ellenes, sokat használ, de úgy érzem kevés.
2011. jan. 9. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!