Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy olyan problémám, hogy...

Van egy olyan problémám, hogy eléggé gátlásos vagyok, segít a pszichológus?

Figyelt kérdés

a wc ügyben pl. de régebben enni se mertem barátom előtt ma már azt elfelejtettem, de sok ember közt még mindig alig merek vagy régen nyelni se mertem..

ha elmegyek pszihológushoz ezen tud segíteni?


2009. jan. 26. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szociális fóbia, biztosan tud rajta segíteni pszichológus, de lehet, hogy elküld valamilyen terápiára. Az is lehet, hogy elég, ha csak beszélgettek a problémádról, attól függ, mennyire súlyos.
2009. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én hasonló problémákkal kineziológushoz jártam. Nekem Ő segitett. Nem mondom, hogy olcsó volt / egy kezelés 6.000 Ft/ de megérte.
2009. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kineziológushoz nem megyek mert nekem 'csak' fél évig segített hogy egyszer elmentem 10 ezerért...

hát oké akkor elfogok menni

olyan súlyos, hogy a barátommal lassan 2 éve vagyok együtt és nem merek elmenni pisilni előtte nem merek beszélni ezekről a dolgokról.

másfél év után a pisilésről tudok nagy nehezen beszélni de akkoris rosz. szóval jaj.

2009. jan. 26. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg valami gyerekkori rossz emlék miatt van ez a problémád? A szüleid nem beszéltek otthon nyíltan ezekről a teljesen természetes dolgokról?

Én is eléggé gátlásos voltam gyerekkoromban minden téren, aztán olyan emberekkel kezdtem barátkozni, (nem szándékosan, de mostmár tudom, hogy jót tett), akik olyan igazi "szabadszájúak" voltak. Nagyon tetszett, hogy ki mernek mondani mindent, amit én nem. Lassan én is feloldódtam.

Egyébként megértelek, nagyon rossz lehet, amit érzel.

2009. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

rosz gyerekkoromban?

vagyis kiskoromban mert még 16 évesen gyerek vagyok.

hát láttam veszekedést láttam olyat aki öngyilkos akart lenni, fejszével fenyegetést, = beteg embert

ez közrejátszhat?

2009. jan. 26. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Minden eddig megélt negativ dolog hatással van a későbbi életünkre. Én ajánlottam a kineziologust, a harmadik kezelés után éreztem csak jobban magam. Azóta elvégeztem az első három alaptanfolyamot is. Persze pszichologus is segithet, bár az Ő módszereit nem ismerem. Néha az is elég ha kibeszéled magadból és van amikor egy idegennek jobban elmondunk dolgokat mint egy ismerősnek. Ne feledd mindenre van megoldás!!!!!

Probálj meditálni, jógázni, ezek is segithetnek.

2009. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!