Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek autista lehetek?

Szerintetek autista lehetek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nagyon érzékeny mindenre, és kiskorom óta nem jövök ki jól a korombeliekkel, de a felnőttekkel kivétel nélkül kiválóan, imádok beszélgetni. Nagyon érdekel, ki mit gondol rólam és nagyon feszengek sok ember között főleg suliban. Nem tudok társalogni a korosztályommal, de azért vannak kivételek. Szeretek egyedül lenni, kiskoromban is mindig úgy szerettem játszani. Valamiért úgy érzem nagyon kilógok a velem egyidősek közül, és furcsának érzem magam.

Megfigyeltem, hogy szinte mindig ugyanolyanok a mozdulataim, mindig ugyanúgy, ugyanazokkal a mozdulatokkal kenem be az arcom mondjuk, vagy mindig ugyanúgy fésülködöm stb.

Vagy ha például 3 tárgy van előttem, amiket be kell tenni a táskába, fejben egy perc alatt előre elhatározom milyen sorrendben fogom.

Már szinte betegesen figyelem minden lépésemet, mert hajlamos vagyok betegségeket, főleg mentálisakat beképzelni.

Illetve, nagyon gyakran képzelem magam filmjelenetekbe, például valamiért ezt is abnormálisnak tartom, ahogy lassan mindent.



ma 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy autista, csak kamasz, egyetlen autista tüneted sincs
ma 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A leírt példáid nem kényszeresen ismétlődő dolgok, hanem a célszerűség (hatékonyság) így kívánja meg.

Lehetsz autista, de akkor a felhozott példáid voltak rosszak.


Talán hipochonder és introvertált vagy, továbbá érettebb a korodnál.


Keress egy hobbit magadnak, ezen keresztül találsz majd olyanokat, akikkel lesz közös témától.

ma 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok!

#2: hát igazából mást nem igazán tudok felhozni, mert én csak ezeket figyeltem meg magamon, azzal pedig nem igazán vagyok tisztában hogy pontosan mik az autizmus legárulkodóbb jelei. Mert azt nagyjából tudom, hogy kiskorban mik, de azok rám egyáltalán nem jellemzőek, azon kívül, hogy mindig egyedül szerettem lenni, vagy felnőttekkel és pl oviban egyáltalán nem tudtam beszélgetni/játszani a gyerekekkel.

ma 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul akkor az ő videóit ajánlom: https://www.youtube.com/@imautisticnowwhat/videos

Nyilván ez nem diagnózis, de azért ha sok dolog igaz rád az autizmus jeleit felsoroló videókban az gyanús.


Ha szeretsz olvasni, akkor Clara Törnvall Autisták-A spektrumon élő nőkről című könyvét is tudom ajánlani.


Fontos, hogy ha autizmus jeleit nézed, akkor írd oda, hogy autista lányoknál/nőknél, mert sok dolog más a lányoknál, mint a fiúknál. A magasan funkcionáló autista lányok és nők többnyire már kiskoruktól kezdve elég jól el tudják rejteni az autizmusukat, ezért is van az, hogy sokan csak tinédzserkorban vagy felnőttként (vagy soha nem) kapnak diagnózist.

ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!