Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Extrém gátlásosság vagy...

Extrém gátlásosság vagy kényszergondolat ami megkeseríti ez életem?

Figyelt kérdés

Nagyon sok élethelyzetben amit egyszerűen csak élveznem kellene, befurakodik egyfajta gondolat a fejembe ami leállítja a jóérzés folyamatát. Csak úgy mert miért ne.

Például alvás bekövetkezte előtt, mikor érzem, hogy lazulok és alszom el akkor hirtelen befurakodik egy gondolat, hogy most ezt a folyamatot leállítjuk, és mi lesz ha egyáltalán nem fogsz tudni aludni? Erre bepánikolok és tényleg nem fogok szinte semmit aludni.

Ugyanez a helyzet szexuális együttlétekkor, az első pár perben be vagyok indulva nagyon, majd befurakodik egy gondolat, hogy mi lesz ha ne fog megmaradni a merevedésed és persze el is vesztem azt, utána már kár próbálkozni.

Ilyen negatív gondolatok nagyon sok helyzetben befurakodnak és nem tudom megszüntetni őket, fel kell adnom a helyzetet.

Mi lehet ez?


ma 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire extrém, és ennyire gátol hétköznapi dolgokban, akkor keress fel szakembert, pszichológust.
ma 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1


Igen, mindig is megvolt ez, gyerek koromban is gátlásos voltam. Ezért gondolom, hogy ez lehet gyári hiba, és egy sima beszélgetés nem oldja meg. Már voltam egyébként pszichológusnál de nekem az a benyomásom, hogy nem nagyon diagnosztizálnak semmivel, csupán beszélgetés az egész. Igaz eddig csak kettőnél voltam.

ma 12:33
 3/3 anonim ***** válasza:
A pszichológus az tényleg csak beszélgetés.
ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!