Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy nyilvánulhat meg az...

Hogy nyilvánulhat meg az apakomplexus?

Figyelt kérdés

Mik a legrosszabb következményei?


Kivéve az ilyen sorozatgyilkos/pszichopata dolgok, az biztos nem vagyok :)



tegnap 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Rám sokszor mondták, hogy apakomplexusom van, leírom, miért, aztán döntsd el, az-e.


Apám totálisan lesz@rt, mikor gyerek voltam, kb levegőnek nézett, pedig nem váltak el a szüleim, együtt éltünk, csak ő nem akart lánygyereket. Soha egy jó szava nem volt hozzám, sosem vett ölbe, sosem beszélgettünk, puszit, simogatást, soha semmi ilyesmit nem kaptam tőle. Amikor férjhez mentem, akkor az esküvőn kezet fogott a férjemmel, és azt mondta neki, hogy vigyázzon rám, ez volt az összes érzelmes dolog egész életemben tőle.


Viszont én nagyon vágytam arra, hogy ne csak anyám szeressen, meg ne csak anyámnak legyek fontos, és már kicsinek is mindig felnőtt férfiakba voltam szerelmes. Nekem nem rémlik mind, de anyám szokta mesélni, hogy sosem voltam velem egykorúba szerelmes, például oviban az óvó nénim férjébe voltam beleesve, utána az egyik osztálytársam apjába, tanárnő férjébe, meg aztán volt egy hatalmas szerelmem, a városunkban egy rendőr pasas, akkor lehetett 40-45, mikor én volt 13-14. Minden nap arra vártam, hogy találkozzunk az utcán, leálltam vele beszélgetni, de semmi "olyat" nem mondtam, vagy csináltam, csak álmodoztam róla, hogy nekem ő lesz a férjem. Aztán középsuliban nagyon visszahúzódó lettem, és otthon voltam mindig, meg "regenyeket" írtam a szerelmeimmel kapcsolatban. Kik voltak a szerelmeim? Mind +30/+40es pasik, sztárok, meg ismerősök.


Húsz évesen összejöttem egy 35 éves férfival, aki úgy bánt velem, mintha a s*ggéből rángatott volna ki, de rajongtam érte, míg el nem hagyott. Padlón voltam, elmentem pszichológushoz, aki segített feldolgozni apám hiányát, de kimondva sosem lett általa az apakomplexus. Aztán összejöttem a mostani párommal, aki velem egykorú, és boldogok vagyunk


(Nem kérek privátot)

tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szép történet, nagyon köszönöm. Örülök, hogy végül minden jóra fordult :)
tegnap 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!