Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Általában miért nyúlnak...

Általában miért nyúlnak droghoz egyes emberek?

Figyelt kérdés
Valahogy sosem értettem azokat. Én 29 évesen soha nem kabitóztam és nem is fogok.
ma 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első kör a mentális betegség, második a kockázatkeresés, élménykeresés gyenge önkontroll, harmadik a nyomorúságos, kilátástalan gyerekkor .

Örülj, hogy neked egyik se volt.

Ezek nem vidám történetek.

ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Menekülés a napi gondoktól, pozitív érzések megélése.
ma 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenki más miatt azon felül, amit egyes írt. Ismertem kifejezetten gazdag családból származó drogost is, nem hiszem, hogy elhanyagolták volna valaha. Drogozni jó érzés (már ha minden jól sül el) és hamar függőséget okoz, akkor meg már amiatt kell a következő adag.
ma 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy rendezett, jól szituált családból származom, nem vagyok hajlamos a függőségekre és helyén van a személyiségem. Nincsenek függőségeim, soha nem dohányoztam, mert utálom, kávézom, ha kedvem tartja, de nem kötelező jelleggel, társaságban iszom alkoholt, van hogy hetekig nem, aztán meg van időszak, hogy akár naponta is, mondjuk egy hosszúhétvégén, aztán megint nem.

Könnyűdrogokat próbnáltam fiatalon. Kalandvágyból, kíváncsiságból, mert annyira kontrollált és merev a személyiségem, hogy képtelen vagyok ellazulni, az extázis érzését nem ismerem, így kimondottan ebbéli vágyak miatt "ekiztem" meg "szpideztem" valaha. DE! Soha nem jutott eszembe, hogy rendszert csináljak belőle. Akkor flasht nem okozott, hogy másnap megint, így inkább ezzel is úgy voltam, mint az alkalmi, társasági piálással.


Tehát az én válaszom: élménykeresés, kalandvágy vezettett oda.


De simán el tudom képzelni, hogy vannak annyira függőségre hajlamos emberek, hogy kipróbálják és annyira jónak találják, hogy nem bírják abbahagyni.


Én nem a kábítószert tartom veszélyesnek, hanem a hiányos önismeretet.

ma 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En csak kivancsi voltam es kiprobaltam par dolgot :D

Party drogokat, nem heroin vagy hasonlo.

Nem tortent semmi. Volt par jo elmenyem, volt neha rossz is, mert beparaztam tole, de ennyi.

Van munkam, azota lett csaladom is, 8 eve mar nem is csinaltam semmit, mert nem erdekel.

ma 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!