Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem értem miért van ez?

Nem értem miért van ez?

Figyelt kérdés
21 éves egészséges férfi vagyok, de valamiért azt éreztem mindig is, hogy nem tudok igazán azonosulni ezzel a fajta nemi identitással,nagyon sokáig már attól is szorongást éreztem ha meghallottam ezt a szót, hogy "férfi" vagy azt, hogy " te mint férfi nem viselkedhetsz így meg úgy" stb. Mára ez már egy kicsit enyhült, mert próbáltam erősen koncentrálni arra, hogy megerősítsem magamat a férfi identitásombam de valamiért még mindig azt érzem, hogy szorongok ha ki kell mondanom akár magamnak akár másnak azt például, hogy "férfi vagyok" és ez nagyon kellemetlen tud lenni.Kiváncsi vagyok, hogy létezik-e erre valamilyen terápia ami csökkenthetné bennem ezt a szorongást?

tegnap 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Felnőni nehéz. Meg kell érte dolgozni.
tegnap 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled,de én szeretnék felnőni-független lenni és szerintem elég felelőségteljesen gondolkodom a koromhoz képest,nem igazán szoktam éretlenül viselkedni..nem hiszem,hogy ez a problémám de hát ki tudja.
tegnap 20:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól még szoronghatsz az előtted álló feladatoktól és felelősségtől. Sőt minél komolyabb gondolkodású vagy, ez annál inkább lehetséges.
tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!