Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez? Kihez fordulha...

Mitől lehet ez? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon rosszul érzem magam. Úgy érzem, hogy teljesen elvesztem, márcsak egy pont köt a realitáshoz, ami a családom. Van egy gyönyörű, odaadó feleségem és két szép gyermekem. A családom a mindenem (ez az irományt olvasva majd furán jöhet ki, de ezt őszintén monom)... Most rávettem magam, hogy megosztom a szenvedésem veletek, hátha van valami megoldási javaslatotok, tanácsotok.


Ez a szituáció:

A probléma én vagyok, ezt tudom, de, hogy hogyan kéne továbbállni, azt nem tudom, ebben kéne segítség. Nagyjából 2 éve nem tudok szabadulni a felnőtt tartalmaktól és nem a jobbik fajtától (nem akarok belemenni, mert nagyon-nagyon nem vagyok büszke rá..., sőt undorodok tőle (nem, nem homo)). Kegyetlenül kivagyok, nagyon lelkiismeretfurdalásom van folyton, de egyszerűen ilyenkor olyan, mintha filmet néznék, és mintha nem én lennék, mintha ösztönösen csinálnám, öntudattalanul, aztán felocsudok, és gusztustalanul érzem magam, legszívesebben eltűnnék... Volt már, hogy szó szerint belebetegedtem emiatt. Továbbá már 2 éve napi szinten folyamatosan alkoholt is fogyasztok (kb. 3 doboz sör naponta, néha 1 üveg bor + 2 doboz sör), de ezt is úgy, hogy ne tudódjon ki... Nem tudok szabadulni ezektől, sehogy. Utálom az egészet.

Nem tudom mit kéne csinálnom. Amint színt vallanék, minden romba dőlne, pedig nem akarom, sem ezt csinálni, amit csinálok, sem azt, hogy elveszítsem őket... Őszintén nagyon szeretem őket, és nagyon rossz érzés, hogy felnéznek rám, büszkék is rám, közben nekem meg itt van az a két szituáció, és magam miatt szenvedés az egész. Mindent csinálok velük, utazunk együtt, szórakozunk stb. Szóval az alkohol, meg ezek nem befolyásolja az együtt töltött időminőséget.


De ez ami bennem van, már-már sötétség, vagy szörny, vagy franc se tudja, nagyon megöl. Percről-percre. Nagyon fáradt vagyok már, szó szerint... és tanácstalan. Nem tudom, hogy meddig, vagy hogy bírom még.


Bárki valahogy tud segíteni? Valami tippet adni? Diszkrét megoldást?


Pszichológuson gondolkodtam már. Mindent el lehet mondani nekik?



ma 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Pszichológus tud segíteni, ameddig nem tervezel semmi illegális dolgot, addig elmondhatsz neki bármit következmények nélkül.
ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!