Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehet az elmúlt években?

Ez mitől lehet az elmúlt években?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából csak azért írok ide, mert akárhányszor feljövök valamilyen témában nézelődni, minden alkalommal belebotlok egy hipochonder kérdésbe amit ráadásul nagyon nagy részben fiatalok írnak ki.

Mi az oka ennek, hogy ilyen sok fiatal retteg, hogy rákos?

Annyi más betegség van a világon amik az esetek 98%-ban okozzák a tüneteket az embereknél, mégis mindegyik a ráktól retteg meg már szinte diagnosztizálja magát vele. Egy 20-as éveiben járó fiatalnak még a rák a legutolsó amire valaha is gondolnia kéne.



tegnapelőtt 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre milyen választ vársz? Regen is sok volt a hipochonder de nem tudott rola az interneten kiírni egy kérdést. Gondolkozz
tegnapelőtt 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert a ráknak van a legnagyobb "marketingje" évek óta.


Sorozatok, tv műsorok, hírek, mindenhol ott van, a köztudatban is.


Hiába van sokkal több sokkal komolyabb betegség, olyan is ami nem ad neked időt elrendezni a dolgaidat mint a rák, hanem gyakorlatilag azonnal öl, vagy fel se kelsz reggel, agyi aneorizma, ilyesmi, attól nincs ekkora pánik.


De nem is kell betegségeket nézni, ott van például ott az autó baleset. Szintén azonnal öl, rohadtul gyakori sajnos, mégis száguldozik 10/9 ember minden nap amikor munkába járok, 90el lehet és tolják neki 120al minimum.


A rák körül van ez a bizonyos felhajtás. Talán azért, mert nagyobb port kavar, mint egy autóbaleset ami olyan "hirtelen" dolog.


Ha egy rokonod például nem kel fel a reggel mert sajnos az este minden megelőző jel nélkül elhunyt (feleségem családjában volt is jó pár ilyen sajnos...) az nem jár akkora "halál tánccal" mint a rák. Nagyon csúnyán fogalmazva. Pedig ha az ember bele gondol, a "csendesebb", gyorsabb halál sokszor kegyesebb mert nem kell végig szenvedni a haldoklás folyamatát, mégis, kegyetlenebb, mert nem enged elköszönni, nem engedi hogy elrendezd a dolgaidat a világban. Még sincs akörül ilyen pánik.

Szóval én ilyesmikre tudok gondolni a témában.

tegnap 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi hogy kifejtetted. Én is hasonlóan gondolom.

Csak hát nem értem 20-on évesek miért a haláltól félnek.

Ha bekövetkezik, akkor is bekövetkezik ha rettegsz előtte. Plusz azért 20-30 évesen baromi ritka hogy hulljanak a fiatalok pont rákban szóval nem nagyon értem.

tegnap 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert ők még nincsenek erre felkészülve. Egyáltalán. Fiatalok.

Aki élt már jó pár évet közelebbi kapcsolatba került a halállal. Sajnos.

Családtagok ugye...

Megtanulja a természetét. A mibenlétét. Talán kicsit megfogadja elfogadni.

Ők meg csak annyit fognak most fel belőle hogy ha megvan a lelet akkor "halálra vagy ítélve" és ennyi, kész.

tegnap 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!