Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki pszichozist kap...

Ha valaki pszichozist kap hirtelen az tudja, hogy abba van most ?

Figyelt kérdés
Tehát a pszichózis lehet olyan, hogy hirtelen jön mint a szorongás vagy a pánikroham vagy ilyesmi?
szept. 17. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy tudja-e hogy van neki ez a kórkép, egyszeri vagy rendszeres dolog ez nála.


Ez lehet bipolár tünete, függőség miatt kialakult tünet, skizofrénia tünete, agytumor vagy sérülés okozta állapot.


A pszichózis egyik fő tünete, hogy az ember elveszti a realitás érzékét, téveszméi vannak, cikáznak a gondoatai, hallucionál.


Ha valaki tudja magáról, hogy hajlamos ilyen epizódokra, akkor az első jelek után tud szólni, hogy úgy néz ki lesz valami, figyeljetek rám lécci.


Viszont az epizód közepén racinálisan nehéz kitalálni belőle, mert az egyik jellemző elem itt, hogy a beteg üldöztetve érzi magát.

Ha megkérdőjelezel dolgokat amiket mond vagy hisz, lehet meg jobban bepánikol, és ellened is fordul.

szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy 1 hónap alatt hirtelen pszichózisokba kerültem? Es egyik oraba pszichozisba vagyok utana meg nem utana megint igen s igy ? Kicsit felek most ettol..
szept. 17. 10:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Hallucinalni nem hallucinalok de rossz gondolatok gyotornek es akkor szorongok
szept. 17. 10:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Valahogy ki kell vizsgaltassam magam rendesen, hogy pszichozisom van, skizofreniam vagy mi..
szept. 17. 10:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Simán be tud durranni gyorsan is a pszichózis, de azért szoktak előjelek lenni, csak nem olyan könnyű észrevenni azokat. Skizofréneknél és bipolárisoknál jellemzően könnyű, mert alapbetegség tünete, de akinek csak átmeneti pszichotikus zavara van, esetleg valami organikus dolog miatt alakul ki, annál nehezebb.

Nekem gyógyszer váltotta ki pl. Sejtettem, hogy valami nem oké, de mivel soha életemben nem tapasztaltam ilyet, ezért gőzöm nem volt, hogy mi történik.

szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De mibe nyilvanul meg? Mert vannak neha beugro rossz agressziv gondolataim amit nem akarok es olyankor annyira be tudok panikolni es szorongani, hogy sokszor azt hiszem pszichozisba vagyok
szept. 17. 15:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a pszichózisok annyira sokfélék, hogy ezt nem lehet előre tudni kinél hogyan nyilvánul meg. Ha pszichotikus leszel, akkor egyértelműek a tünetek, de azt te nem fogod tudni magadról. Max érzed hogy valami nem oké, de mivel pszichózis során elveszted a realitásérzéked, ezért nem fogod tudni megmondani, hogy pszichotikus vagy. Legalábbis amíg nem kapsz antipszichotikumot, addig biztos nem.
szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor valoszinu nem vagyok az?
tegnapelőtt 02:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Be mesélem magamnak a dolgokat szerintem ez a legnagyobb baj.. és nem kellene olvasgassak mindenről és tudjak mindent..
tegnapelőtt 03:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Pszichiátriai kórképekről sem szabad olvasgatni. Én voltam pszichotikus 3 alkalommal. Hidd el, amíg tudsz írni ide, addig nincs baj :)
tegnapelőtt 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!