Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne értelme visszamenni...

Lenne értelme visszamenni körülnézni? 15 éve kínoznak az álmaim.

Figyelt kérdés
Egy házról van szó, ahol 5 éves koromtól 13-ig éltem, tehát ott nőttem fel. Akkor elváltak a szüleim, a házat pedig eladtuk, de azóta nincs olyan hét, hogy 3-4-szer ne álmodnék vele. Persze mindig azt, hogy újra ott lakunk, együtt van a család és minden happy (és bőgök). A házat akármikor láthatom, de csak kívülről, és évek óta gyötör, hogy de jó lenne még egyszer bemenni és körülnézni. Talán, ha látnám, hogy egész másként néz ki, és idegenek a bútorok, feldolgozná végre a hülye agyam, hogy az már nem a miénk. Egyébként nem vagyok depis, családom van, és naná, hogy az álmomban már férjestől és gyerekestől lakunk abban a házban. :( Ja, a szüleim újra együtt élnek, és rend van a családon belül, tehát nem emiatt vágyom oda vissza. Valahogy maga a ház húz. Talán megőrültem...
2009. jan. 7. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hátha segíteni fog. Ha nem, utána még mindig elmehetsz egy pszichológushoz.
2009. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Én is évek óta álmodok a régebbi házunkkal.. néha a mennyország, néha meg a pokol zajlódik ott az álmaimban, minden ott sűrűsödik. És én is sokszor álmodok családosat ott, meg állatosat. Lelkifurdalósakat. És nagyjából tudom miért. Szerintem neked is meg kéne keresned az okokat, hogy mi az, ami akkor ott törést okozott benned. Oké, a szüleid elváltak, eladták a házat, de már újra rendben minden, elvileg megnyugodhatnál. Nem történt valami rossz dolog akkor, ami tudat alatt munkál? Bár egy család szétmenése is elég nagy teher egy gyereknek. Esetleg azzal tényleg felszabadíthatnád magad, ha elmennél abba a házba, esetleg elmondanád a szüleidnek ezt, hátha ők is felszabadítanának vagy elmondanának valamit, amit te már elfelejtettél.
2009. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én először azt hittem,hipnózisra gondolsz,mert szerintem egy jó pszichológus-hipnoterapeutát is érdemes lenne felkeresned,hiszen nem a ház mai formájával van dolgod,hanem azzal,ami nyomot benned hagyott.
2009. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom, miért vonz ennyire. Történt ott rossz is, jó is, mindenféle. De olyan furi, hogy boldog vagyok álmomban, amiért visszaköltöztünk.
2009. jan. 7. 20:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

az is lehet, hogy az a ház csak szimbólum. Jele valaminek, amit akkor éltél meg.

pl. családi béke, nyugalom, biztonság, és ezért szeretnél tudat alatt "oda" költözni az új családoddal.


hozzánk egyszer eljött egy régi lakó, aki gyerekkorában került el. csalódottan nézett körül, hogy ő ezt a kertet sokkal nagyobbnak hitte (gyerekként más)

2009. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én is egyből a hipnózisra gondoltam..szerintem mindenképpen érdemes lenne megpróbálni: nemcsak kiderül, hogy mi vonz oda, meg is oldódik a probléma.
2009. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is azt hiszem. De hogy menjek oda? Becsöngetek, hogy helló, bocs, hogy hülye vagyok, de légyszi hadd nézzek körül, mert kísért a ház? :D Vagy hogy? :(
2009. jan. 13. 11:54
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
keresd ki a telefonkönyvben a számukat, hívd fel a lakókat előtte, mondd el, hogy mit szeretnél..szerintem megértik majd.
2009. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Szija !


Lehet hogy érdemes elmenned tényleg , de lehet hogy elég , hogy magadban végig gondold mi volt ott mi történt abban a házban ami vonz vissza, amiért vissza mennél.

ha a boldogságról álmodsz jelentheti azt is hogy abban a házban tényleg megvolt a szeretet a béke, biztos háttér,és hiányzik az a régi élet.

nekem is volt olyann hogy vágytam egy olyan régi helyre,

ahol gyerekkoromat töltöttem (ez egy telek volt szigethalmon,7-8 éves koromig minden nyáron ott nyaraltam szedtem a cseresznyét:) ) és mai 28 éves fejjel vissza mentem semmi nem volt már olyan mint régen más lett a ház a szomszédok és igaza van az egyik előttem írónak,"kisebb minden" furcsa érzés . 2x voltam ott és második alkalommal lezártam magamban, és vége már nem golndodlok rá, legalábbis nem így, csak emlék hogy szép volt akkor. Szia

2009. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy csupa szép volt ott minden... Sőt. A szüleim ittak és veszekedtek (néha tettlegességig fajultak a dolgok, és gyakran kaptunk ki mi is az öcsémmel). De amikor álmomban újra ott lakunk, tudom, hogy egyikük sem iszik, és jól megvannak.
2009. febr. 21. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!