Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai vagy addiktológi...

Pszichiátriai vagy addiktológiai regab javasolt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ambuláns kezelés keretében hagytam el drogokat 2,5 hónapja. Pszichiáter gyógyszert ír. Nem leszokáshoz, hanem a már szerfogyasztás kezdete előtt is meglévő betegsémre. 13 éve kezelnek gyógyszerrel. Nem szedek se mást, se többet. A betegségeim közül is csak arra kapok gyógyszert, ami terápiával nem gyógyítható. Heti 1x-i egyéni pszichoterápia mellett járok függőknek való önismereti csoportba és NA-ra. Így heti 3-4x kapok "segítséget". Dolgozok és nyelvet tanulok.

A szer elhagyás első 3 hetében erős testi megvonási tünetem volt. Sóvárgás az elején és azóta is ritkán van, és hamar elmúlik. Nagyon szeretnék végleg leállni mert a végén már nagyon-nagyon sok szenvedést okozott a fogyasztása és ezen kívül is ezer érvem van arra, hogy miért álltam le.

Hatalmas megkönnyebbülést jelentett, hogy a fogyasztása miatti szenvedés véget ért. Józanul éltem át drogszerű mámort mikor a testi megvonási tünetek elmúltak. Elkezdtem újra dolgozni (pár hét maradt ki megvonási tünet miatt), tanulni (ebben a formában, intenzitásban nekem hobbi), sok örömteli tevékenységet találtam. Aktív, leállni nem szándékozó függőkkel kapcsolatot megszakítottam. Költözés is tervben van.

Szer nélkül sokkal jobban érzem magam!

A leállás kezdetén több szakember mondta, hogy jobb lenne rehab, de ambuláns is sikeres lehet. Ambulánst válaszrottam és úgy tűnik, hogy így is sok segítséghez jutok.

Felmerült bennem, hogy ha esetleg idővel rehabra mennék, akkor inkább addikt jellegű vagy pszichés rehab lenne indokolt? Pl 4-6-8 hónapos absztinenciával még az addikt indokolt? Vagy akkor már inkább a pszichés bajomra kellene fókuszálni?

Ti rehabra költözés előtt mennyi ideje voltatok már absztinensek?



szept. 7. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem pszichiátriai, amúgy mi a diagnózisod?
szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Skizoaffektív

Traumatizáltság

Személyiségzavar

szept. 8. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, akkor tényleg pszichiátriai, én is skizoaffektív és szem zavaros vagyok, de drogot sose próbáltam
szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem egyertelmű mert sok pszich rehabon kizáró ok a függőség. Az addikt rehabok egy részénél kizáró ok a komolyabb pszichés betegség.
szept. 8. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichiátria zárt osztály
szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ott mindenkit szeretettel fogadnak. Főleg a duáldignózisosokat.
szept. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Zártra nem tudnak felvenni mert nincs olyan tünetem,ami indokolja. Jelenleg nyílra sem mert orvosom szerint nem indokolt és oda beutaló kell.
szept. 9. 05:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!