Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy személyiségzavar...

Rántotthúsosszendvics kérdése:

Milyen egy személyiségzavar diagnózisának felállítása? Tapasztalatok érdekelnek leginkább!

Figyelt kérdés
A keresztfiam 16 éves, és ebben a korban még elég ritka, hogy egyértelműen diagnosztizáljanak bármilyen személyiségzavart. Ennek ellenére a szakpszichológus elmagyarázta a húgomnak, hogy a diszharmonikus személyiségfejlődése kockázatot jelenthet, ezért a pontos diagnózis érdekében újabb differenciáldiagnózist fog elvégezni a következő alkalommal.

szept. 5. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Több ülésben zajlik, szakember (pszichiáter) végzi, vagy team (szakpszichológus +pszichiáter). Klinikai szakpszichológus személyiség tesztet tud elemezni, de bno kódos betegségnek számító súlyos zavart csak pszichiáter diagnosztizálhat, ezért szoktak csapatban diagnosztizálni és kezelni, maga a folyamat több hét, utána több hónap terápia következik.
szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Ment a zöld pacsi. :D

szept. 5. 23:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy kb 500 kérdésből álló MMPI tesztet töltöttem ki, abbol derült ki, hogy személyiségzavarom van.
szept. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A klinikai szakpszichológusom velem csak egy MMPI tesztet csináltatott, illetve még egy negatív tünetes tesztet. Ezután skizoid személyiségzavart és/vagy autizmus spektrum zavart diagnosztizált iránydiagnózisként. Kb. egy hónapig jártam hozzá ezért.
szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, ment is a zöld pacsi!

A skizoid személyiségzavar azért nem egy leányálom..:(

Kitartást neked, és a többiek számára is! :)

szept. 6. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!