Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elengedni a legjobb...

Nem tudom elengedni a legjobb barátomat? Leírnátok a véleményeteket ezzel kapcsolatban? Sokat segítene.

Figyelt kérdés

1 éve ismerkedtem meg a legjobb barátommal. Nekem csak ő volt, így egyetlen egy ember volt nekem, társaságát élveztem, viszonylag pozitív ember volt számomra.

Nekem sajnos nagyon nehéz gyerekkorom volt, 19 évesen, barátaim sem voltak, se senkim, szerető családom sincsen, nem tartom a kapcsolatot velük 18 évesen korom óta, rengeteget bántott a családom, valamint egyéb dolgokat láttam, amelyek maradandó lelkisebet okoztak nálam.


Ez a barát sem teljesen százas, mármint van valami személyiségzavara, amit kezelnek nála. Barátságunk két időszakra tehető, az első október vége - december közepe. Itt nagyon sokat adtam neki, állandóan jófej voltam vele, viszont igaz, ő is, ott hetente találkoztunk, és mivel nem voltak sose barátaim, végre valaki meghallgatott. Én elárasztottam ajándékokkal, hiszen nem tudom elmondani milyen hála érzet volt bennem. Nekem egy félelmem volt ezzel kapcsolatban, mivan ha talál valaki más barátot, vagy csak szimplán magamra hagy. Róla tudni kell, hogy állandóan ismerkedik, mindig kb, anonim chateken, konkrétan pénzösszegeket fordítgat arra, hogy chatelgessen.

Decemberben egy vita volt, belém kötött, mert csináltam trash celebekről egy vicces videót, hogy ez mennyire alpári. Nem volt semmi köze hozzá, de ahelyett, hogy megbeszéltük volna rendesen, inkább elkezdett engem fújjolni, és magamra hagyott 3 hónapra.

Második szakasznál is én írtam először, miután 2 hónapig semmilyen üzenetemre nem reagált, hogy szia. Aztán előadta nekem, hogy nagyon hiányoztam neki de ő csak 2 hónapra rá jott arra, hogy nem volt fair amit tett, de félt rámírni. Mondom oké. Itt már többször megismétlődött a veszekedés, rögtön találkoztunk, másnap este szintén nem írt, közben sztoriba rakta hogy mással sétálgat. Rákérdeztem, hogy mi ez, vita lett, hiszen ő állandóan védekezik. Itt bevallotta, hogy ez amit csinált dec. végén undorító volt, de ugyanúgy elkövette későbbiekben kicsiben. Egyszer írtam neki, őszintén, hogy engem zavar, hogy mindenféle csoportban van és beszélget, mert én félek mivanha megtörténik ugyanaz mint decemberben, hiszen láttam januárban, hogy itt ezen az oldalon is (itt ismerkedtünk meg), írogatott az ismerkedés kategóriába, közben nekem vissza se írt.. nem azt szabtam meg hogy ne, csak leírtam őszintén a félelmem. Másnapra megvetett velem dolgokat, mert elmentünk volna inni, mehetek kb a kukába, mert ő méltósága úgy döntött, hogy 3 napig ismét ignorál. Ezután elővett, aztan bevett csoportba, hogy védjem be, mert volt ellensége nekem kezdett irkálni róla, és hogy bántják stb. Bevédtem, utána megint ignorált. Következőre már nem történt ez meg, 3 hétig vita nélkül 2x is találkoztunk, adtam neki dolgokat mint télen, beszélgettünk csomót. Április közepén viszont eltört bennem valami, hazudott nekem, azt mondta aludni ment, közben rólam kiírt kérdést, volt egy közös accunk, hogy én régen veszekedtem vele, magyarán arra hegyezte ki, hogy mindenki engem szidjon, közbe saját hibáit nem írta le. Valóban reagáltam úgy, ahogy nem kéne, de eddig pontig semmi csúnyát nem irtam neki egy alkalom kivételével. Ja, és mások képei alá kommentelt, hogy legjobb barát stb, közbe engem meg instan se követett vissza.

Ekkor megszídtam, és leírtam neki, hogy most én írok ki kérdést róla. Csodafojtán írtam róla, és valaki felismerte a szövegből, ő leírta nekem, hogy tőle is eltűnt, és ez egy troll, ennek ez az élete. Megmutattam neki, és elmondtam, hogy mivel játszott velem, ezért a volt ellenségének elküldök mindent, ahogy szídta stb. Ekkor öngyilkossággal fenyegetőzött, és hogy mennyire fél tőlem. Teljesen már nem ignorált le, de mai napig nem találkoztunk azóta mert hogy fél tőlem, közbe másokkal meg képet csinál stb. Mindennap beszéltünk hol jól, hol nem, viták voltak, sok is, mert nem találkozott velem, olyanokat írkált hogy fél tőlem, ami nekem meg nagyon sértő. Kedves voltam vele ebben az időszakban is, sok problémája volt, segítettem neki megoldani, azt mikor felajánlottam neki egy programot, "nem mert félek tőled" de akkor nem félt, amikor problémákat kellett mesélni.


Utóbbi ami történt, van egy internetes haverom, akinek meséltem sokat erről a srácról. Bevettük csoportba, hogy beszéljük meg, mert utolsó 2 hétben azt csinálta, hogy elérhető volt, nem írt vissza, csak akkor ha panaszkodni kellett, akkor írt, ha ezt a szemébe olvastam, jött az, hogy én bántom 😂 nem írtam csúnyát kb ilyen volt "miért nem írsz, csak akkor ha baj van?" "Ne vitázz légyszi!" "Rosszul esik!"

Csoportba is ezeket írta, de annyira elpattant az ér bennünk, hogy folyamatosan visszavettük, és mivel 18 évesen 10. osztályt se fejezte be, és nem önálló, ezeket nem csúfolásból írom, mert én emiatt is nagyon kedveltem, mert voltak nehézségei, és nem tudom... Rokonszenvesebb volt. Nagyon megkapta a magáét szegény, amit sajnálok, a másik internetes haver folyamat visszavette, néha én is, és ennek az lett vége, hogy letiltott, ő meg telefonon smsbe kezdett irkálni, hogy csak telefonáljunk. Egy hete ugyanúgy elindult az egész, másik fbről ragaszkodott hozy beszéljük meg hármasba, ugyanez megtörtént, csak annyival, hogy nem lépett ki. Megfenyegett feljelentéssel, de aznap este rámírt, hogy én bántom stb, mondtam nem, rájött, hogy kajak nem, azt írta hogy felszívódik a netről. Nem is volt elérhető kamufbjén, írtam neki, nem kapta meg, telefonszámát meg régebben megváltoztatta.

Szóval, ma láttam, hogy az "Elküldve"-ből "Kézbesítve" lett, és megnyugodtam, de nem ír, magyarán lehet már mással el van, engem megint magamra hagyott mint télen. Rengeteg aggódó és támogató üzenetet írtam, ő meg arra se volt hajlandó, hogy köszönöm szépen hogy aggódsz, jól vagyok, de nem akarok veled beszélni többet.


Szerintetek mit csináljak? Engem ez a barátság annyira megtört, hogy nem akarok mással újat, se semmi, és ez lenne nekem jó. Engedjem el? Van bűntudatom, az egyik, hogy lehet, hogy sose kellett volna megismernem, másik, hogy ha felhúz, egyszerűen nekem kellett volna ignorálni.

Magányos vagyok, tudja ő mennyire, ennek ellenére abból állt a barátságunk, hogy amíg én próbáltam programokat tervezni, beszélgetni vele, (ígérte, hogy ő is ezeket akarja), ő addig különböző chatoldalakon ismerkedett.


Köszönöm előre is valaszokat, tudom, hogy hosszúra sikeredett.



aug. 19. 05:25
 1/9 anonim válasza:
100%

El kéne engedned őt! Ez a seggfej sose szeretett téged, írásodból kivehető, hogy csak kihasznált.

Neked meg fejlődni kéne, kezelned kéne az indulataidat. Ha valaki egy nem tetsző mondatot mond az utcán, mit csinálsz, megvered?

A "barátod" megérdemelte, amit kapott, de, ahogy látom, inkább menekül a problémák elől, minthogy, bevallja, hogy nem akart veled komoly barátságot. Az ilyen embereket kell kerülni kedves kérdező!

aug. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedvelni kedvelem őt ezek után is. Ezek után változtatni akarok azon, amit te mondasz, de úgy ha csak öt nézzük, nagyon nehéz, mert szerinte ez nem probléma, amiket tett, holott pszichológusom szerint is pénteken azt mondta, hogy nagyon ciki, hagyjam, nekem meg valami levendulás dolgot ajánlott.
aug. 19. 06:13
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon kellemetlen tud lenni, amikor valaki "ragad" a másikra és szinte nem hagyja élni, mértékletes távolság tartás kell.
aug. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Utolsó, végig se olvastad a kérdező. Egy nárci pszichopata a "barátja", aki éppen azon élvezkedik, hogy egyedül van, így bármikor előveheti.
aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4-es hidd el nem olyan rossz ember...

#3-as, én nem ragadtam rá soha. Amikor 3-4 órát telefonáltunk, már rég elmentem volna aludni, de ő tartotta a vonalat. És milyen jól is tette... Itt egy megromlott barátság van sajnos, voltak időszakok amikor jó volt, de valamelyikünk mindig hibázott. Nyilván kell neki is szabad mozgástér..

aug. 19. 12:07
 6/9 anonim válasza:
Elhisszük hogy sosem volt barátságod, de hidd el, ő csak kihasznált téged.
aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gabor49 ***** válasza:
minel előbb szakits meg vele minden kapcsolatot egyebkent hogy nevezhetsz valakit a legjobb baratodnak akit 1 éve ismersz??
aug. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen trauma kotes nalad ha nem tudod elengedni.Emlitetted a pszichologust,vele erdemes ezeket a dolgokat feltarni es atbeszelni.Dolgozni az onbizalmon,onbecsulesen ha ezek rendben vannak akkor nem fog erdekelni az ilyen ember baratsaga.Fontos dolog megtanulni onmagadnak megadni azt amire szukseged van akkor nem fogsz kiszolgaltatott helyzetbe kerulni senkivel sem es egeszsegesebb gondolkodasu emberek jelennek meg az eletedben.
aug. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te is fiú vagy? Gondolom, csak barátság van köztetek. Miért nem keresel egy lány barátot, aki csak barát lenne, azok is meg tudják hallgatni a másikat. Nem olvastam végig, mert nagyon hosszú volt, de mintha te csináltál volna ellene valami nem tetsző dolgot. Ilyet az ember a barátaival nem csinál.
aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!