Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig hatásos az antidepressz...

Meddig hatásos az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve szedek antidepresszánst.

Escitalopramot.

Pánikzavarra, és szorongásra.

Az első gyògyszer volt ami tökéletesen bevált, és vissza adta az életemet.

Most az életembe változás történt 3 hònapja. Mondhatni sok olyan dologtòl megszabadultam ami nyomasztott, azt hittem már minden oké lessz ezért voltak napok amikor nem vettem be a gyògyszert. De 2 napot sosem hagytam ki, csak egy nap bevettem egy nap nem. Viszont most 3 napja visszatért az ami 3 éve volt, szorongás, pánikrohamok, hasmenés, menekülési kényszer, motiválatlanság, fáradtság.

Kérdésem az lenne hogy ez annak tudhatò be hogy már nem hat a gyògyszer vagy hogy össze vissza szedtem?



aug. 18. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A 3 év elég sok idő, hozzá is szokhatott ár a szervezeted a gyógyszerhez, viszont a leírtak alapján inkább az tűnik problémának, hogy kihagytál egy-egy napot.


Azért én elgondolkodnék rajta, hogy önerőből, brutál nagy elhatározással képes vagyok-e túllépni a felsorolt érzelmi-, és pszichés nehézségeken, esetleg van-e valaki a környezetemben, aki segít nekem ebben, és mellettem áll, vagy bevállalom az ugyan már bevált antidepresszáns további szedését, és szembenézek annak mellékhatásaival is. Minden perccel nehezebb letenni.

aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pròbáltam nagyon sokáig, önerőből legyőzni ezt a betegséget de nem ment, jártam pszichològushoz, pròbáltam olvasni,kikapcsolni, azokkal az emberekkel tölteni az időmet akik tényleg segíteni pròbálnak. De egyszerűen mikor már odáig fajultak a dolgok hogy nem voltam képes ellátni a munkámat és lefogytam 45 kg-ra akkor tudtam hogy ez nem fog menni
aug. 18. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Én megértelek, 13 hónap után letettem az Anafranilt, mondván tök jól vagyok, 1 hónap múlva visszaestem. Most meg nem hat. Mindent megpróbáltam én is, a terápiától kezdve a gyógynövényen át, semmi nem segített. 41 kilóra fogytam. Szóval bánom azt a percet, amikor júniusban letettem a bogyót.
aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lassú csökkentéssel lehet elhagyni. Beszéld meg az orvosoddal, hogyan.
aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet elvonási tünet is. Nem lehet összevissza szedni, az abbahygsának sem ez a módja.
aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki írt.

Igazábòl nem elhagyni szerettem volna csak úgy voltam vele nem akarom minden nap szedni, és hát mi baj lehet belőlle.. gondoltam én naívan.

Csak most nagyon félek attòl hogy mivan ha már hiába szedem rendszeresen minden nap, nem fog hatni úgy ahogy eddig.

aug. 18. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!