Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan csökkentsem a képernyői...

Hogyan csökkentsem a képernyőidőmet?

Figyelt kérdés

Már észrevettem magamon, hogyha unatkozok, akkor egyből a telefont veszem elő. Napi 5-9 óra mozog a képernyőidőm és már kezd zavarni. Hogyha olvasni akarok, akkoris azon jár az eszem, hogy vajon írhattak-e nekem. Kirándulásnál vagy nagyobb programoknál nem nézem a telefont, akkor nem is hiányzik. Csak hát mindennap nem tudok elmenni a barátokkal hegyet mászni, vagy strandolni😅

Tudok olyan megoldást, amit minden nap tudok alkalmazni?

(Nem egyből akarom 0-ra csökkenteni a képernyőidőmet, hanem fokozatosan kisebbre)



aug. 17. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Az életviteled és az értékrended kellene megváltoztatni ehhez.
aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Kapcsold ki mondjuk mára 1 órára, és dugd el valahová. Hónap meg mondjuk 2 órát kapcsold ki, és ameddig neked ideális, addig szabd meg magadnak, hogy mennyi ideig nem nyulsz hozzá.
aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak programok, amik ebben segítenek, pl. növényeket nevelgetsz, és mikor elindítasz egy sessiont, akkor nem szabad hozzányúlni X ideig a telefonhoz, cserébe jutalmakat kapsz. (De van ilyen sütisben, kiskutyásban... millió verzió.)

Ha olvasol/tanulsz/bármi, elindítod, így nem zökkent ki az olvasásból a telefon, hiszen épp nőnek a fáid.


A "vajon írhattak-e neked" kérdéskörre megoldás lehet egy okosóra, ami jelez, ha üzid van, meg is tudod nézni - így nem ragad a kezedben a telefon, mert kézbe se veszed, ha nem igényel azonnali választ az üzenet.

Ugyanakkor ehhez is kell némi tudatosság, mert visszafelé is elsülhet, ha minden rezzenésre azonnal ugrasz.

aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
olvass könyvet, írj naplót (pl gyűjtögeted az emlékeket - blokk, belépők, stb - és azokból csinálsz egy naplót, tiktokon tudsz erre példát nézni), főzz, takaríts, nézd át a ruháidat (kell e vagy sem). én ezeket szoktam csinálni. valamikor összejön, valamikor nem.
aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 "Vannak programok, amik ebben segítenek"

Milyen programra gondolsz? Nevet tudsz mondani?

aug. 17. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Focus Plant, Forest, Plantie (Iphone), Focus Dog, Finch. Nekem a Focus plant jött be, ott vizet gyűjtesz, és locsolgatod a fáidat, de ha keresgélsz, hasonló kulcsszavakra, szerintem tucatnyi hasonló van még. :)

A kutyusosban meg asszem fánkokat gyűjtesz, és kutyát etetsz vele. :D

aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem pont az ellenkezője: az jött be, hogy töröltem minden üzenetküldő alkalmazást (mail, messenger, fb., mindent, ami jelzett, hogy üzenetem jött!), viszont meg tudom nézni bármelyiket a telefonomról is böngészőben akármikor, ám akkor sokkal tudatosabban én szentelem rá az időmet, nem pedig az alkalmazás foglya vagyok!)


Az is segített, hogy megértettem, hogy ez a vajon ki írt nekem kérdés egy bizonyos fokú uralkodási kényszer (lásd control freak kifejezés), amely rám telepedett, ám abban a pillanatban, hogy megértettem, hogy semmi nem történik, ha nem azonnal válaszolok bármire, nagyon sokat segített.


Az is nagyon fontos volt, hogy megértettem, hogy úgy reagálunk az üzenetküldő alkalmazások jelzésére, mint egy oroszlán a természetes élőhelyén, amikor éhes és pont meglát egy legelő zebrát, és hogy ez olyan fárasztó volt, ez az állandó izgalom, hogy juj, vajon ki írt és mit, hogy ezért is töröltem mindet.


Persze ez tényleg egy folyamat és lassú, közölni kell mindenkivel, hogy ha nem reagálsz vmire azonnal, az még nem jelenti automatikusan azt, hogy meghaltál volna csak azért, mert nem válaszolsz vmire azonnal, nekem ebben mondjuk a lassú netem is segített, de mondjuk naponta egyszer, max. kétszer, de inkább hetente egyszer bekukkantani erre-arra a szociális hálózatra bőven elég, már ha nem vagy szülő, biztonsági főnök vagy olyan más pozícióban, ahol mindig elérhetőnek kell lenned, ott is kérdés, hogy melyik és hány csatornán.


Ó, és a Facebook konkrétan, de Insta is meg más oldalak is gépen működnek: news feed eradicatator az add on neve, vagy mi az magyarul, talán nem minden böngészőben megy, de Chrome alapúban igen, amely nem csak blokkolja a hírfolyamot, hanem cserébe még hatékonysági bölcsességeket ír, attól még üzeneteket lehet írni és kapni, profilokat is nézni, csoportok, lapok, csak a bamba hírfolyamtekerés szűnik meg helyt adva bármilyen más, hasznosabb tevékenységnek, ráadásul még saját idézeteket is bele lehet írni, szóval ajánlom jó szívvel!


Ó, és gépen használtam még a töltő nélküli használat korlátozását is, ha lemerült az eszköz, vége a képernyőidőnek.

aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!