Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréniát kimutatja EEG,...

A skizofréniát kimutatja EEG, vagy szemvizsgálat?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam korházban epilepszia gyanuval de végül kiderült h pánikrohamaim voltak. Csináltak eeg-t meg szemvizsgálatot. Most itthon vagyok, járnom kell vissza, pszichiáterhez, de eszembe jutott mi van ha skizofrén vagyok? Gyakran idióta gondolataim vannak, pl a házak figyelnek, ez multkor jutot eszembe a buszon. Persze tudom hnem figyelnek, de mivel van ablakuk csak ugy eszembe jutott, és megijedtem ettől a gndolattól, hiszen egy baromság.

Aztán utánanáztem a skizofréniának és ott vannak ilyen tünetek, h téveszmék. Pl tegnap elkezdtem gondolkodni azon h milyen fura h magyarországon lakom, meg itt lakom, meg én én vagyok, a családom pedig a családom. És ez megijesztett. Ma meg eszembe jutott h a családomat az ufók irányítják. De úgy jutott eszembe h tudtam h ez a skizofrénia tünete lehet, és megijedtem, mert attol féltem h el hiszem hogy a szüleimet ufók irányítják, de tudom h nem. De most rettegek, mi lesz ha elhiszek vmi oltári baromságot, és akkor már tuti h skizofrén vagyok.

Néha nagyon nem reálisak a gondolataim, néha már ilyesztőek is. GYAKRAN fura érzés kerít hatalmába, szorongok félek. Ha skizofrén lennék akkor kimutatta volna az eeg, meg szemvizsgálat? Vagy honnan lehet tudni h és skizofrén vagyok? Mert azt mondták h nem látnak elváltozást, minden normális.

17/l


2010. nov. 1. 17:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

meg néha oylan érzés tör rám mintha nem ebbe a világba való volnék:(

ha skizofrén lennék és kapnék rá gyógyszert, akkor élhetnék normális életet? Elmúlnának a téveszmék, meg azok amik a skizofréneknek vannak? Igaz élhetnék? Mert nem szeretnék diliházba kerülni!

2010. nov. 1. 17:47
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a űrlényes család irányítós dolog nekem is sokszor megfordult már a fejemben, meg én is sokat gondolkozok ilyeneken, meg vannak furcsa érzéseim..

Nem tudom hogy ez utal-e valamilyen más betegségre, mert a pánikbetegség valószínűleg nálam is jelen van..:S

16/L

2010. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


említetted hogy jársz pszichiáterhez, a pszichiáter akár egy beszélgetésből is meg tudja állapítani hogy skizofrén vagy-e vagy sem, ez a dolga.. Kérdezted őt erről? Érdemes megosztani vele az aggodalmaidat..


Nekem is voltak hasonló érzéseim pánik roham után.De amiket leírsz az erős szorongás jelei is lehetnek. Feltétlenül kérdezz rá a terapeutánál, ha még az elején kiderül a probléma akkor könnyebb a kezelés, és teljes értékű élet élhető...


Egyébként azt gondolom, hogy a skizofrének nem igazán szoktak azon aggódni hogy skizofrének-e vagy sem :)


Jobbulást!


írj ha van fejlemény

2010. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha skizofrén lennél eszedben sem jutna, hogy ez a skizofrénia tünete. Akkor 100%-ig biztos lennél abban, hogy a családodat ufók irányítják és a házak figyelnek. Számodra ez lenne az igaz, a természetes, és mindenki aki mást mondd, nem normális. És dehogy hinnéd betegségnek! Hiszen te normális vagy, és a többiek gondolkodnának furcsán. Jah, és nem értenéd, hogy ők hogy a francba nem látják azt ami nyilvánvaló? Nyilván ez is egy összeesküvés része... és így tovább.
2010. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

huhh akkor menyugodtam, legalábbis most, később ugyis megint ezen rágom magam. Nost az van, hogy stressz helyzetben mikor megijedek, szorongok, nehez tudom elválasztani a racionláist a nem racionálistól. Vagy csak azt hiszem h nehezen tudom, szval ezt nemtudom. Eddig csak 1x voltam pszichiáternél és csak időpontot adott keddre, vagyis holnapra. Holnap megirom mi volt, de alaposan kikérdezem mindenről, magam megnyugtatására, mert meg lehet nyugtatni, csak nehéz.

:(

2010. nov. 1. 18:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp kérdezz rá, az erős szorongás, és pánik állapot okozhat ilyesmit.. Remélem jó dokit kaptál, sajnos jellemző, hogy hamar kidobják az embert, főleg a pszichiáterek
2010. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

de lehet h megvannak a téveszmék is. Pl multkor láttam az égen valamit, és azt hittem h egy csészealj, és hiszek az ufókban:( Éjjel azt álmondtam h elpusztítják a földet.

PLusz szerintem szellemek vannak a házunkban, mert van h leesnek maguktol dolgok meg ilyenek. Akkor most téveszméim vannak? Mert ezekbe viszont tényleg hiszek.

2010. nov. 1. 19:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Esetleg a szemmozgáson és a koncentráción láthatják. A deperszonalizáció nem hiszem, hogy téveszme lenne, az csak egy érzés.
2010. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves kérdező!

Mindenki gondol marhaságokat, főleg ( már nehogy megharagudj) a tini lányok ( persze a fiuk is) Tik most annyi mindenen mentek keresztül ( testi növekedés, nemi kialakulás, iskolai tanulmányok, családi bajok stb), ráadásul nem vagytok a tudás birtokában sem. Aki ezeket a gondolatokat butaságoknak tartja, az teljesen normális, mert különbséget tud tenni a jó, meg a rossz között. Pontosan a beteg agy nem tudja, hogy ő beteg, és tartja valóságosnak ezeket a dolgokat. Ők nem mennek el az orvoshoz, mert nincsen betegségtudatuk sem.

2010. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tizenéves koromban nekem is hasonló mániáim voltak, aztán depressziós lettem, kórházba kerültem, végül kinőttem a mániákat.
2010. nov. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!