Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogyan ,,gyógyult" meg a...

Ki hogyan ,,gyógyult" meg a bipoláris zavarból?

Figyelt kérdés
Mit szedtetek, mennyi ideig voltatok pszichiátrián?

júl. 23. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy.nem gyógyítható
júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam idézőjelben. Akkor hogyan kezelhető?
júl. 23. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Abból nem lehet kigyógyulni, nem nátha, életed végéig gyógyszert kell szedni. Ambulánsan is nyomonkövethető, nem kell hozzá befeküdni.
júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Lamolepet meg antidepit. 2 hétig voltam pszihiátrian. Amugy még gyógyszerek mellett is sok a depresszios fázis.
júl. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a bipoláris zavart nem lehet gyógyítani, csak tünetmentesen lehet tartani megfelelő gyógyszeres, esetleg elektrosokk kezeléssel, illetve ésszerű és felelős életmóddal.

Kinek mi jön be. Van akinek elég a lamolep, van akinek antidepi is kell mellé, van akinek elég csak az antidepi, van akinek csak antipszichotikum kell, van akinek a lítium a varázsszer, stb. Ahány ember, annyi kémia.

Általánosan elmondható, hogy akinek a depresszív fázisok vannak előtérben, azoknak antidepresszívum, lamotrigin kell, míg a pörgős, mániás embereknek antipszichotikumra, lítiumra van szükségük.


Tipikus gyógyszerek szoktak lenni: lítium, lamotrigin, kvetiapin, klozapin, szertralin, paroxetin, amiszulprid, flupentixol, stb. Orvosa és osztálya válogatja kinek mit adnak. Van ami bejövős, van ami nem. Nekem speciel az elektrosokk adott érdemi változást az első nagyon durva depressziós fázisom óta.

júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!