Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni azzal, aki...

Mit lehet kezdeni azzal, aki öngyilkos akar lenni, rá lehet hívni a mentőket?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős, aki többször jelezte hogy meg akarja ölni magát. De nem akar pszichológushoz menni, és semmilyen segítséget nem fogad el. Tudom, hogy tényleg nincs jól . Nem akarom, hogy öngyilkos legyen, be lehet fizetni mentővel?

júl. 17. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kihívhatod a mentöket, ök megkérdezik, hogy tényleg az akar-e lenni, ha azt mondja, nem, akkor nem csinálnak semmit. Csak akkor viszik be, ha beismeri, hogy öngyilkos akar lenni, de ha tényleg ez a szándéka, nem fogja elmondani nekik.

Sajnos, ha valaki komolyan meg akarja magát ölni, megakadályozni nem tudod.

júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

Aki komolyan meg akarja tenni, nem mondogatja.

Ha nem fogadja el a segítséget, akkor az ő baja.

júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
És ha esetleg te beszélnél vele? Mentő valődzínűleg nem viszi be, ha csak nem fajul tettlegességig a dolog.
júl. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
2-es: fogalmad sincs semmiröl, ne okoskodj
júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

#4-es: tudom, mit beszélek.

A pszichiáterem szokta mondani, hogy aki így hangoztatja, sosem akarja megtenni.

Nekem kb 20 betegtársam van, akik már minimum 100-szor mondták, hogy most aztán öngyilkosok lesznek.

Ma is élnek.

Viszont volt olyan, aki sosem hangoztatta, és sajnos felakasztotta magát.

A másik pedig az, hogy fogadja el a segítséget, ha baj van!

Olyan emberrel nem lehet mit kezdeni, aki mártírkodik, de segítséget nem fogad el, és sajnos a mentális betegek jó része ilyen.

júl. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nekem volt már 2 ismerősöm is, akik viccelődtek is róla, konkrétan kimondtak, hogy meg fogjak tenni. Sokan próbáltak segíteni, köztük én is.

Már nincsenek köztünk..

júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez a "aki mondja nem csinálja meg" dolognak több oldala van.


Aki figyelmet akar, az mindenkinek mondogatja, meg csinálja a látványos de nem halálos dolgokat (pl csukló karcolás, de nem érvágás), látványosan beköti a kezét, mondván hogy öngyilkos akart lenni, vagy valamit a nyakára teker, hogy nyoma maradjon majd ha bárki kérdezi, akkor elmondha, hogy fel akarta kötni magát blá blá.


Ezeknél úgy van, ahogy #5 mondja. Csak figyelmet, szeretet akarnak és nem tudják sem kérni sem kiérdemelni. Szomorú, hogy ehhez folyamodnak, mert ezzel az emberek nem veszik komolyan azokat, akiknek tényleg segítségre lenne szüksége.


Mert nem igaz az, hogy aki öngyilkos akar lenni, nem kér segítséget. Csak közel sem annyira nyilvanosan és látványosan, mint az első esetben.


Sokkat utalnak rá, gyakran viccelődnek vele vagy komolyan kifakadnak a dologgal kapcsolatban. Gyakran feltűnhet az, hogy beszédtémákban védik és megértik az öngyilkosokat és akár még részletremenően ismernek módszereket. Ezt általában csak egy nagyon szűk réteg tapasztalja meg, mert nekik mer valamennyire megnyílni. Mindenki más csak egy mosolygós, kedves embert lát, majd pedig az eset után mondják, hogy "semmi nem utalt arra, hogy ilyen gondolatai lettek volna". Sok jel volt, csak nem mindenki számára.

júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es/5-ös: akkor a pszichiátered sem ért többet a témához, mint te!
júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

#8: az én pszichiáterem ért hozzá!

Itt sokaknak nem tetszik, hogy nem ájulok el attól, hogy valaki öngyilkosságot emleget!

Nyilván van 1000 közül 1, aki nemcsak mondogatja, hanem meg is teszi.

Ha gond van, fogadja el a segítséget, ne mártírkodjon.

Igaz, azzal jobban lehet érzelmileg zsarolni a környezetét!

Van olyan a rokonságban, aki évek óta ezzel zsarolja a családot, segítséget nem kér, mert így jobban érzi magát.

júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!