Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami betegség lenne?

Ez valami betegség lenne?

Figyelt kérdés

Nyár van, amire nagyon sok tervem volt, (szövés, karkötő készítés, munka, üvegfestés, meg ami még jön).. és ebből csak a munka jött össze.. De a szabadnapjaimon tétlen vagyok, a gondolataimmal vagyok amik elég nyomasztóak.

Ismerősöm hívott jógázni, de a tudat hogy ott emberek vannak.. inkább menekülnék. Nem merek emberek közé menni, van hogy ír valaki, én meg nem írok vissza, nyűg a kommunikáció, az emberek gondolatától meg elkap a félelem. Boltba sincs kedvem menni, azt is csak halasztom. Tudom hogy itt valami nagyon nem oké.


júl. 16. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogyha átmeneti aszociális vagy, esetleg alapvetően introvertált, nem betegség. Teljesen normális, ha azt érzed kerülnéd az embereket, a szociális közeget. Az is lehet, hogy kialakult egy szociális fóbiád valaminek hatására, ez is normális.

Esetleg próbáld kideriteni magadban mitől érezheted ezt, vagy mi az a hely/közeg amit már be tudsz vállalni.

Az sem baj, ha esetleg enyhe apátia van rajtad, de ez az extra meleg is lehet hatással rá, és lehet észre sem veszed. Több dologból tevődhet össze, nyugodtan olvass ezeknek neten utána, lehet találsz olyat ami segít vagy magadra érzed! :)

júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj olyan (távoli) helyekre ahol vannak emberek de nincs tétje (pl. nem ismernek), sokkal jobb lesz a helyzet.
júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es: az a gond hogy arra is nehezen visz rá a lélek hogy a boltba elmenjek
júl. 16. 19:33
 4/4 anonim ***** válasza:
De mitől félsz?
júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!