Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegesség, remegés, félelem,...

Idegesség, remegés, félelem, beteg lennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 31 éves nő vagyok, a problémát még alapiskolához vezetném vissza. Sokszor a dolgozat előtt annyira idegeskedtem, hogy nem egyszer hánytam, ez a felső tagozat fele haladva mondjuk úgy megszűnt. Középiskolában már sokkal lazábban kezeltem. A munkavállalásban viszont nem vagyok túl szerencsés. Ha új munkába állok rettegek attól, mivan ha leblokkolok, és akkor egyszerűen nem tudok gondolkozni. Nem vagyok munkakerülő, soha az életben nem kelett kölcsönkérnem, nem erről van szó. A legutolsó munkahelyem pincérkedés volt 3 évet. Az utolsó pillanatig volt úgy, ha sok ember jött, vagy olyan ismerős akinél zavarban voltam a kezem egyszerűen remegett, ennél a szakmánál nem előny. Alkoholt pedig nem iszom még cigizni sem cigizek. Utána jönnek ezek a stresszes szituációk, amikor pl. Új munkába betanítanak, es szinte rettegek attól , mi van ha elrontom, vagy nem tudom megjegyezni gyorsan és hülyének néznek a többiek. Nem mondanám magam butának, viszont sokszor egy szerencsétlensegnek erzem magam. Volt egy év mélydepresszióm is , ebből szerencsere kijottem. Felkerestem egy pszichiátert, viszont nem tudtam megnyilni elotte, szoval a parom maradt az lelki tamaszom inkabb. Nyugtatot viszont irt fel, azt neha munkaban szedtem 0,5 Xanax. A vezetestől is félek, nem viselnem el, ha valaki miattam balesetet szenvedne, igy csak akkor vezetek ha ismerem az utvonalat, es egyszeruen kell vezetnem. A környezetem ebből amugy mit sem sejt, a munkatarsaim mindig azt mondtak vegtelen a nyugalmam. Ami feltunhetett neki, vagy a vendegnek az max a kezremeges stresszes szituacioban. Nem tudom merre kene mennem tovabb az eletben, azt se tudom ez betegseg, vagy csak hülye vagyok az elethez. Valaki van még igy rajtam kivul esetleg?
júl. 10. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez mind azért van ,mert komolyan veszed az életett.

Az életett ne ved komolyan ,mert úgy sem éled túl! :)


A félelem az jó én szerintem.Mert akkor oda figyelsz a dolgokra illetve nem teszed kockára a saját ill mások életétt ez akár vezetésnél még előnyös is lehet akár ,ha a félelmeidet megtanulod kezelni,irányítani.


Ha tenni akarsz magadért valamit akkor tedd ezt nekem ez bevált.

0;Hallgas relax zenéket 24órában még alvás közben is

1;Meditálj mindennap(Kezd 10percel és növeld fokozatosan akár 1órára és annál tovább is ,ha van kedved hozzá).Akár egy adott időpontban akár spontán mód(Szóval akkor amikor jól esik neked).

2;Csinálj légzőgyakorlatokat

3;Nézz laza filmeket vidám,poénos filmeket.

4;Tartózkodj a komoly dolgoktól ,mint háborús,gyilkos doku filmek, ill egyébb negatív filmektől,média tartalmaktól.Főleg azoktól amikben van halál,sérülés,baleset stb.(A híradót ki is iktadhatod az életedből.Én ezt megtettem és nagyon jól érzem magamat :) )

5;Relax zenék mellett hallgas vidám,jó érzéseket keltő zenéket.

6;Gyakorold a pozitív gondolkodást

7;Legyél sokat a természetben napsütéses időben.Mert az termeli az endorfin hormonjaidat.Én ezt úgy szoktam csinálni ,hogy kiülök egy padra ott bekapcsolom a kedvenc nyári zenéimet ,amit csak nyáron szoktam hallgatni és a természetben kint ücsörögve hallgatom őket.

8;Ha van kedved sportolj

júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!