Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián dolgozok:...

Pszichiátrián dolgozok: vannak olyan kicsit dúrva,vagy para sztoriaitok amik munka közben történtek veletek,amikre vissza gondolva ki ráz benneteket a hideg?

Figyelt kérdés
Legyenek azok olyan törtènetek amiket ti személyesen éltetek át,vagy mesèlte nektek egy kollègàtok a munkahelyeteken.

júl. 8. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem nincs nagyon. volt egy hir hogy meghalt egy anyuka es/vagy a gyereke pszichiatrian most hogy noverek mennyire jatszottak szerepet nem tudom, valamennyit biztos mert hat... egy szules nem suttogva tortenik. most nem igazan mondanam el melyik korhaz volt.


meg alapbol ugy lekezelik a noverek a pszichiatriai betegeket mintha budos csovesek lennenek, hiaba vagy normalis. Egyedul az aznapi 24 oras ugyeletes orvos tud viszonylag normalis lenni.


ahol en voltam, ott pl kajat hoztak ebedet, evett mindenki (en nem halisten), es fertozott volt a kaja. Na most kepzeld el, hogy a lekotozott zart osztalyuak meg a nyilt osztalyon levok nagy resze mit csinalt, mert 1 wc volt ami nem is mukodott rendesen, omlott ki belole nem a szar de valami. Allt a "viz"(?). Szoval ok megkajaltak es mindenki recsegtetett es utana jott a folyekony kakao.


Ugyanezen a helyen egy skizo volt csak a csajszobaba ami kozvetlen mellettunk volt, es nagyon hangosan magaban suttologzott. Aztan szolt az egyik csaj ra hogy joember maradj mar hat nem lehet aludni. vagy valami ilyesmi. Az meg dumalt magaban tovabb. Ha jol emlekszem elaltattak ugymond, olyan csondben volt mint a teli alom. Csak aztan felkelt, kb 4 - 5 napra ra, eszre vettek, hogy setalgat ide oda (na most a poent elarulom, hogy kleptomanias skizofren volt igazabol), es az ujsagot lopkodta nem csak a mi szintunkrol hanem lement az alsora, publikus helyekre meg minden. Aztan lattam, hogy a csaj setal jobbra balra a szobanknal ki be nez aztan elmegy mondom en is mert voltunk vagy 8 an 1 teremben egyutt, hogy hat oke csinalja, senkit nem zavart csak engem mert en voltam legkozelebb az ajtohoz. Kozben magahoz beszelt aztan volt hogy ram nezett meg csak benez, egy picit feljebb huztam a takarot nappal is de mar en is mondtam, hogy hat oke csinalja. Majd egyik nap hallom, hogy valaki a folyoso vegerol szalad ki a bejarathoz, ahol a noverek szobaja van, azok meg nem hallottak. Szoval mint kiderult, egy b*szott sok magazinnal akart megmenekulni a korhazbol, majd az orok talaltak meg lent szaladgalt az udvaron. Aztan visszakerult. Hat ja. Zartosnak kellett volna lennie egyebkent, de telthaz volt, aztan jott a COVID, hat... sok ember kiengedtek az utcakra. En nyilton voltam, ami azt jelenti major depresszio, szemelyisegzavaros esetleg, OCD, tehat nem pszichotikusak mondjuk nem tudom ezt nehez meghatarozni. De nyiltbol sokkal tobb volt szerencsere, de a kotelet is elengedtek a zartosokrol es ajtot nyitottak "menjetek" akik kozveszelyesek is voltak. Jo dolgok...

júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Darcy_Raven válasza:

Én gyerekként voltam többször pszichiátrián. Remélem nem gond ha elmesélek úgy hogy nem voltam ápoló hanem beteg.

Első nap az elkülönítőbe voltam mert balhéztam és bejött oda egy fiú. Nem részletezem de ijesztő volt.

Másodjára volt egy lány aki szerintem autista volt csak másfajta autizmusa volt mint nekem és azt hitte fiú vagyok mert rövid hajam volt. Mindig táncolni akart velem. Egyik éjszaka felébredtem mert nem kaptam levegőt, rajtam feküdt. Mindig tapizott és az ápolok szedték le rólam egyszer. Akkor vették csak komolyan. Tök agresszív lány volt,egyszer erőből nekidobott valakit az ajtónak.

Egyszer egy autista fiút arconvert az egyik ápoló.

Kedvencem:

Salvador legendája

Volt egy súlyos skizofrén fiú. Nevezzük álnéven Salvadornak.

Volt hogy meztelenül kiment a folyosóra többször. Az ápoló volt hogy lefogták mert egy lányt puszilgatott pl. Engem meg akart verni mert azt mondta hogy egy halott kisbabával álmodott és miattam látta. Akkor is le kellet fogni. Aztán megütött mert nem engedtem hogy széttépje a füzeteim. :D

júl. 11. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Atyaisten 2 es! Csak oda ne kerüljön az ember!
júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!