Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus tapasztalatok?

Pszichológus tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elkezdtem járni egy pszichológushoz, még nagyon az elején járunk, de most kimarad egy hosszabb szünet szabadságok miatt.

Azt szeretném megkérdezni, hogy ti, akik szintén jártok, mikor kezdetek el változást érezni magyarokon?

Pillanatnyilag én beszélek többet, olyan sok gondolatom, kérdésem szokott lenni, hogy azokat mindig leírom egy lapra, mikor megyek. Nem tudom melyikkel kellene kezdeni, mert kicsit sok dolgod foglalkoztat.

A beszélgetések idő után meg fogják hozni az eredményt? Néha lelkiismeret-furdalásom van, hogy ezekkel az általam nehéznek ítélt gondolatokkal terhelek másokat, például őt, van mikor otthagynám az egészet, mert majd én egyedül megoldom, ami bánt, máskor meg jó lenne többször tartani vele egy beszélgetést. Most a heti-2 heti időszakot próbálom megoldani, de legutóbb is mikor nála voltam, akkor a beszélgetés után pár óráig, egy kicsit jobban éreztem magam, de másnap ugyanúgy elindultak bennem a szorongó, negatív gondoltok, önmagam ostorozása, pánik, szomorúság, szóval nem tudom az alkalmak utáni hatást hosszútávon fenntartani. Ha legközelebb megint elkezdődik a munkanap, és ugyanazok a hatások érnek újból elvesztem a kontrollt, kis dolgok felbosszantanak, folyamatosan feszültnek érzem magam, múltbeli tragédiákon kezdek rágódni és úgy érzem nem volt haszna az egész beszélgetésnek.


júl. 2. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Ez egyszeri tanácsadása megéri utána én biztos nem fizetnék érte a pszichiáter ingyenes oda menny ott is van beszélgetés.
júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1


Az egyszeri tanácsadás pont nem ér semmit, egy terápia hatásossága sokszor évek munkája.


Ráadásul a pszichológus nem ad tanácsot és nem fogja megoldani a problémáidat sem, ezt meg kellene végre érteni. Szóval úgy ne menjen senki pszichológushoz, hogy majd az megoldja a problémát, mert önmagában nem erről szól a pszichológia.


Egy pszichológus olyan perspektívákat enged láttatni az életről és en bloc a saját életedről, amit te magad nem látsz, mert a szocializálódásod, a traumáid, a neveltetésed nem enged láttatni.


Mindenki mást gondol az életről attól függően, hogy honnan jött, miket élt át, hogy nevelték, és így kialakul egy gondolkodás. Hívhatjuk csőlátásnak is.


Most egy egyszerű példával szemléltetve: ha te 30 évesen elmész pszichológushoz, hogy még sosem volt barátnőd és te egyébként tudod hogy azért nincs, mert nem vagy gazdag, meg 180 centi, meg kigyúrt, meg nagyf.szú, akkor a pszichológus abban tud neked segíteni, hogy rálátást nyúlt a világra, hogy sok alacsony, átlagos, akár szegény, nem nagy f.szú embernek is van felesége, ha pedig neked nincs, az nem azon okok miatt van amit te elképzelsz. De nem is fog neked barátnőd szerezni a pszichológus, hanem feltárja azokat a VALÓS problémákat, amik oda vezettek, hogy nincs barátnőd és senki nem akar veled kapcsolatban lenni.


Ez természetesen nagyon alap szinten lett leírva, szóval senki ne ragadjon ki mondatot és szavakat belőle és kössön bele.


Semmilyen mentális probléma nem fog megoldódni 2-3 találkozó után, ehhez idő és belső munka kell.

júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én 17 éves lányom fél éve jár, heti rendszeresseggel, és mostmár úgy látom rajta, hogy teljesen megerősödött. De még szeretne járni azt mondta. Jó neki.
júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!