Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsról le...

Veros kérdése:

Az antidepresszánsról le lehet végleg szokni? Mennyi idő után lehet hozzászokni? Normális hogy enyhe panaszaim még igy is vannak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben stresszes voltam, az orvos Sertralint írt fel és Frontint. Hosszútávon nem szeretném szedni, és magas dózisban sem.
tegnapelőtt 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Én 3-4 hónapig szedtem antidepresszánst, nekem sokat nem segített, de túl magas se volt a dózis. Nekem akartam szedni többet, így egyik napról a másikra hagytam abba. (Ez nem ajánlott)


Kb. egy hétig olyan érzésem volt, mintha nem tudnám tökéletesen érzékelni a valóságot, és iszonyat lassú volt minden. Ahogy forgattam a fejem, mintha egy filmben lassításként látnék mindent. Nem volt hányinger, durva szédülés meg ilyesmi. Nem volt nagyon kellemetlen, inkább rossz volt, hogy nem tudtam az iskolába koncentrálni.


Nyugtatót szintén ilyenkor hagytam el, ott semmit nem tapasztaltam.

tegnapelőtt 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

#1

Ha a kettot egyszerre hagytad el, honnan tudod, melyiknek az elvonasi tuneteit eszlelted?

tegnapelőtt 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos kérdés, úgy lett volna pontos, hogy ebben az időszakban, már nem emlékszem pontosan de maximum 1 hónap telhetett el a kettő között, antidepresszánst hirtelen felindulásból, a nyugató meg elfogyott, és nem akartam többet vásárolni.
tegnapelőtt 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Nyugtatót én sem akartam de az antidepresszánst amit felirtak elfogadtam és használom. Nem bántam meg, negatívat szinte alig vettem észre. Nagyon xar időszakban voltam és kihúzott belőle.
tegnapelőtt 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha úgy teszed le ezeket a gyógyszereket, hogy a kiváltó okokat miután szakember segítségével, vagy akár a magad erejéből is nem fedezted fel és iktattad ki, akkor természetesen a panaszok visszatérhetnek.
tegnapelőtt 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"A benzodiazepinekre ra lehet szokni, de az antidepresszansokra nem" - erre itt mar irogatnak elvonasi tunetekrol...
tegnap 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!