Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezdődik egy pszichózis...

Hogyan kezdődik egy pszichózis? És mikor tudom azt, hogy éppen benne vagyok egyben?

Figyelt kérdés

Tudom, nem kellemes utána olvasni, de láttam hogy a depresszió és a magasan funkcionált szorongás képes előidézni (szorongásos depressziós zavarom van, széles hangulatzavarral), és azon tűnődtem, hogy talán nekem is lesz/volt már. Tegnap este például úgy éreztem, mintha a kelleténél sötétebb lenne és én nem én volnék, a kezemen karmokat láttam és olyan alaptalan félelem kerített hatalmában, mintha a szobába más jelenléte lenne, pedig tudtam hogy nincs, mégis sírva fakadva aludtam el, várva a legrosszabbat.


Sokat segítene, ha megélt pillanatot írnátok, hátha sikerül megértenem. Kérlek ne nézzetek bolondnak, három hónapja nem járok szakemberhez és azóta gyógyszert sem szedek, tinédzser vagyok és csak szülői engedéllyel tudnak fogadni, de mindkét szülőm ellenzi a szakemberi segítséget (egyikük pedig kezelt is személyiségzavar miatt).



tegnapelőtt 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Legtobbszor ugy, hogy a kornyezet veszi eszre. Illetve a beteg szenved, de azt hiszi pl, hogy a vilag, a csalad, a kollegak eskudtek ossze, mikozben a valosag egeszen mas.
tegnapelőtt 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudod, ha benne vagy, max a környezeted, de még ők se mindig!

Én inkább úgy írnám le, mintha félig álmodnál, nekem ilyen volt, és a felébredés az borzasztó volt!

Az paranoia ha azt hiszi valaki a világ vagy bárki összeesküdött ellene, nem pszichózis.

A pszichózis a valósággal való kapcsolat elvesztése, vagy részleges elvesztése szerintem. Magadban élsz nem a világban, és ha nem egy kórházban, vagy egy szakértő “ébresztenek fel” az rohadt tud lenni!

tegnapelőtt 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Még a 2-eshez azt gondolom, ezt valahogy máshogy hívják, amit átéltél, de mindegy is! Lényeg, h nem normális egészen. Kivéve ha elalvás előtti vagy ébredés utáni állapotban voltál, mert akkor lehet ilyen, mint pl amikor zuhan valaki, fekve van de nem álmodik, alszik még. Viszont természetes h megijedtél!

Én a helyedben megkérdezném az iskolapszichológust!

tegnapelőtt 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

2 re reagalva nem tudom, szerint egyenkent valtozo.


Pl a skizofren szeru pszichozis az mas, mint egy bipolaris I mania epizod pszichozis, mas a klinikai pszichotikus depresszional is... Meg ahogy emlitettem nem mindenkinek ugyanolyan. Valaki azt mondta, olyan mintha 1000 TV lenne elotted, es csak az egyik beszel hozzad es az a "valosag" a tobbi meg magadban van, de nem tudsz egyikre sem koncentralni, vagy beszelnek hozzad azt hiszed, suttognak, latsz valakit ezek a pozitiv elemei a pszichozisnak, a negativ elemei a lejovetel a major depresszio meg ilyenek. Ilyenkor mar szerintem nincs is az embernek ugymond tudata. De amikor se negativ se pozitiv mert antipszichotikum alatt van - bocsanat -, ha eros skizofrenia van.


Bipol I meg pszichiaterem szerint a legnehezebb kezelni. Eros mania, azt hiszi tud repulni meg ilyenek, fel van porogve, mintha be lenne rugva de ilyen kellemetlen altalanos kornyezettel, azt hiszi lehallgatjak, ilyen ossze vissza, ez a manias pszichozis. Aztan kiugrik mondjuk a 11. emeletrol, hogy neki szarnyai vannak. A csaladtagoknak meg brutal nehez ezt atelni, mert rapid ciklusu szokott lenni. Vagy le kell szedalni teljesen vagy valamennyire eljen a betegsegevel...

tegnapelőtt 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem, nem elalvás előtt volt, javában fent voltam, előtte jót tudtam aludni, mert mostanában nincsenek rémálmaim. A barátaim szerint a paranoiám megint játszik velem, míg az anyukám szerint csak a tudatalatti az egész, apám a depressziómat okolja. Az iskolapszichológushoz is kell jóváhagyás a szülőktől, hiába középiskola..

tegnapelőtt 20:01
 6/9 A kérdező kommentje:

#4


Brutális..már hallottam a bipolárisról, a legjobb barátom abba szenved, nála sokkal gyakoribbak a mániás szakaszok, és a depresszió az amikor teljesen ki van akadva. Támogatjuk persze, és a terápiák is segítik, de szegénynek így is rossz.

tegnapelőtt 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha bipol I rapid ciklus akkor az szornyu - persze van skala, kinek milyen eros. Van bipol II az mar enyhebb de ott is vannak meg lehetnek intenziv dolgok, de kozel nem olyan mint az I-nel, most mar van III is az mar pontosan nem tudom mit takar, de mar talan gyengebb, viszont meg mindig felemelkedett jo es rossz hangulat-ot ir. Annyira annak nem neztem utana, hogy egyaltalan lehet-e mania, stb..
tegnapelőtt 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichózist nm vettem észre, inkább idegosszeomlasnak éreztem. Kb mint apám halál híre váltotta ki sokk olyan volt. Teljesen kiakadtam, sajnos exem lefogott pedig először "csak panikrohamom volt utána mintha átmentem volna àllatba. Vannak részek amik kiestek. Magas vérnyomás nekem pluszba emiatt halál félelmem is volt, meg vallásos révén össze vissza beszéltem. Kb 20szazalekra emlékszem, a mentősök lefogtak és az orvos beinjekciozott.mar feldolgozták, stabil vagyok, normális életet élek, beállított gyógyszerekkel,van munkám több mint két éve. De sose leszek már a régi önmagam. De elfogadtam,ez ilyen sajnos bipo 2. Le vagyok szazalekolva, így csak 4orat kell dolgozni. Ami egy tanács a legfontosabb minden pszichés betegnek az az,hogy aludja ki magát és minimális koffein. Nekem a Cola hozta ki régen a pánikrohamot.
tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Sok kitartást kívánok!
tegnap 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!