Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálok mindent csinálni?

Miért utálok mindent csinálni?

Figyelt kérdés

Szinte fáj, ha megmozdulok, olyan lusta vagyok. Ha bármit csinálnom kell, pl főzni, egy ideig - óráig nagyon is élvezem, majd hirtelen rám tör egy ólomsúlyú ideggörcs, és azt érzem, hogy mindjárt felrobbanok. Ilyenkor csapkodom, káromkodok, motyogok magamban. Ez nem csak a főzésre vonatkozik, hanem konkrétan minden tevékenységre, annyi különbséggel, hogy azok már a kezdetekkor felbosszantanak. Utálok bármit munkálkodni, tevékenykedni, főzés közben is néha azt érzem mindjárt lábon szúrom magamat, hogy ne tudjak lépkedni és hogy kelljen semmit sem csinálnom.


Ez tutira öröklődik a mi családunkban. Papám ugyanilyen és az apám is. Dédiről semmit nem tudok, de nem lepődnék meg azon, ha ő is idegbeteg lett volna. Ennek mi az oka?

Egyébként nem csak ezen cseszem fel magamat, hanem a legjelentéktelenebb tevékenységeken is; Meggymagozás, bármi hülye gyümölcs magozás, saláta levele szedegetése, stb… Olykor földhöz vágom azt annyiba is hagyom. Kiidegel.


tegnapelőtt 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van.

Szerintem a dolog nyitja a "kell". Legalábbis nekem a trigger az, ha valami egy napi teendő, amit "meg kell csinálni", különben ez az amaz.

Amit nem "kell", hanem semmi nem fog történni ha nem csinálom meg, azoknal nincs ez.


Nem tudom, hogyan lehet ennek véget vetni.

tegnap 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1# Ezzel tudok azonosulni…
tegnap 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!