Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami nagy gond lehet velem?

Valami nagy gond lehet velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végső elkeseredésemben írtam ki a kérdést, kérlek ne szedjetek szét amiatt, hogy itt kérek tanácsot. Mivel az ismerőseim és a háziorvosom múló hóbortnak fogja fel az állapotom, fizetős szolgáltatás igénybevételére pedig pár hónapig még nincs lehetőségem, így megragadok minden alkalmat a véleménykérésre független személyektől, hátha van olyan, aki hasonlót tapasztalt magán, vagy a környezetében. Már egy iránymutatásnak is nagyon tudnék örülni, amivel elkerülhetném a felesleges (szak)orvosi köröket, amire az eddigi időm, energiám és maradék pénzem már elszórtam...


A kiindulási alapom nem volt ideális: gyermekkori (főként lelki) bántalmazások, az önbecsülés teljes hiánya, kapcsolati sikertelenség és egy erős fóbia. Ezek súlyával úgy, ahogy el tudtam létezni az elmúlt 25 évemben, azonban a Covid óta minden megváltozott. Bevezették a home office-t, ami miatt (?) már az elején zárkózottabb lettem, elkezdtem kerülni az embereket, szép lassan leépítettem a meglévő barátságaim (úgy éreztem, nem érdeklem őket, akárhogy kepesztek), kifejezetten kértem, hogy dolgozhassak inkább HO-ban, frusztrál minden, állandóan nyugtalan vagyok, átment katasztrofizálóba a gondolkodásom, kimennék a világból, nincsenek már vágyaim (vagy egyre tompábban érzékelem), a fóbiám nagyon fellángolt (hipochonder vagyok, a víruspara sem segített), fejben teljesen szétcsúsztam, banális hibákat vétek a munkámban, a rövidtávú memóriám megszűnt létezni, nem tudok megjegyezni semmit, emiatt tanulni is képtelen vagyok. Ami érdekel (általában olyan dolgok, információk, amikkel nem tudok mit kezdeni a jövőben), azt sok gyakorlással megjegyzem, de a magolás egyáltalán nem megy, pedig kiváló tanuló voltam régebben. Elfelejtek szavakat, ha a boltban beszélni kell, makogni kezdek. Úgy érzem magam, mintha besétáltam volna egy alagútba egyedül, amit telenyomtak füsttel és fogalmam sincs, van-e kiút és ha igen, merre. Annyit gyalogoltam ebben a bizonytalanságban, hogy már úgy érzem, értelme sincs folytatni, haszontalan szél ellen hugyozás az egész és belefulladok.


Fizikailag elméletben egészséges vagyok (mínusz némi enzimhiány), az elején említett pénzt a vizsgálatokra locsoltam rá magán egészségügyben, mert államiban egy általános vérképért is könyörögnem kellett hónapokig. Lelkileg gyerekkorom óta érzem, hogy valami nincs rendben, már akkor sokkal érzékenyebb voltam az átlag fiúknál - nem vagyok meleg, sem egyéb kategória, amikbe belesorolják magukat mostanában az emberek. Arra nem jövök rá, hogy ezt az állapotromlást az otthoni munka segítette elő és ez szűkítette be az életteret hangyaszínpad méretűre, vagy gyermekkor óta érlelődik egy ADHD, ami most robbant? Sajnos a közeli családtagok közül van kettő pszichiátriát megjárt személy is, akik szerint (idézem) "csak túlságosan ráérek magammal foglalkozni" - igen, mert ők nem tették meg soha... Többek között ezért nem jártam még pszichológusnál: ők nem támogattak benne, amíg nem volt önálló jövedelmem, amikor pedig lett, előbb a fizikai problémákat akartam kiszűretni, a lelkire így nem jutott.


Nagy baj lehet? Hova mehetnék, ha kénytelen vagyok ingyen, vagy olcsón megúszni legalább az állapotfelmérést? Később, ha visszapótoltam a vizsgálatokra elszállt pénzt, tudok terápiát vállalni, de most úgy érzem magam, hogy az sem biztos, hogy ezt megérem.


jún. 27. 21:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Félreérthető voltam: nem kaptam el a Covidot, mivel nem jártam egyáltalán emberek közé, csak abban az időszakban kezdődött ez az egész tortúra.
jún. 27. 21:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos ad beutalót pszichiáterhez
jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2, pont ez a gond, hogy nem ad. Elmondtam neki a fentieket 4 éve, 2 éve és nemrég is, annyit mondott, hogy szedjek Nervenpflege-t és változtassak a környezetemen. A legjobb tanács: "éljen nyugodt életet".
jún. 27. 22:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Megmondod hogy kérsz beutalót

Vagy elmész másik dokihoz esetleg közvetlen kérsz időpontot

jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem egy meglévő problémát felerősített benned a Home Office. Nálam is hasonló a szituáció. Újra közösségbe kell járnod neked is. Vagy intézd el, hogy bejárj, vagy otthoni munkavégzés mellett próbálj meg közösségbe járni. Én egyelőre egyiket sem akarom. :D Neked hátha menni fog.

Az ingerszegény élet, az, hogy nem kell alkalmaszkodni senkihez stb. kényelmes, de tönkreteszi az embert. Van akik a home office mellett is tudnak közösségi életet élni ami a mai online térre berendezett világban már nem egyszerű. Régen munka után szinte mindig találkoztam valakivel, amióta itthonról dolgozom már arra sem emlékszem a kötelező kimozdulásokon kívül mikor mentem valahová. :D Mintha átértékeltem volna, hogy kikkel érdemes találkozni, kik miatt érdemes kimozdulni. Leginkább senki miatt úgy érzem és itthon foglalom le magam. Ez nem jó....

jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, Budapesten van az Ébredések Alapítvány által részben finanszírozott rendelés. Kálvária tér 5. Itt állami és magán rendelés is van, nem kell beutaló. Időpontot kell kérned. Ez tudom neked javasolni ha mindenképpen igénybe szeretnél venni ilyesmit. Bár mint mondtam a rendszeres közösségbe való járás akár munkahely váltás módjával vagy másképpen megoldja a problémádat.
jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

De hülyeség magánba mennie akkor is ha ingyenes mikor a tb fizeti a normális pszichiátert

jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy kötelező nálatok beutaló a pszichiáterhez?
tegnapelőtt 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktál tiktok, meg ilyen rövid videós dolgokat nézni? Vagy túl keveset aludni? Ezektől romlik a rövidtávú memória, koncentráció.

A makogás meg amiatt lehet, hogy gondolom nem beszélsz túl sokat.

tegnapelőtt 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!