Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin , vélemények? Kinek...

Sertralin , vélemények? Kinek hogyan segített? Mit lehet észrevenni az elsö egy hét után ?

Figyelt kérdés
jún. 19. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonlót irt fel a dokim sima stresszkezelés enyhe depi miatt. Olyan mellékhatásai vannak ahogy olvasom hogy ki se váltom.

Szinte ugyanaz a gyogyszer mint a sertralin

Olvasd el a tájékoztatójat.


Elvonasi tuneteket is okoz ha leteszik meg stb.

[link]


"Ez a szöveg a PHARMINDEX Online weboldalról másolva.


Öngyilkossági gondolatok és depressziójának vagy szorongásos betegségének súlyosbodása

Ha Ön depresszióval és/vagy szorongással járó betegségben szenved, előfordulhatnak önkárosító vagy öngyilkossági gondolatai.


Ez a szöveg a PHARMINDEX Online weboldalról másolva."


Amugy ismertem is olyat aki ilyen gyogyszerek mellékhatása miatt halt meg.


Nem értem hogy merik felírni a dokik.

Nekem pl vérképem szerint minden rendben. Csak panaszkodtam a munkahelyi stresszre erre felír egy pszichiáriai gyógyszert!

Amikor mondta a gyógyszertáros hogy ez mi, hát mondtam én köszönöm nem kérem..

jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha megnézed az összes antidepresszánsnál le van írva ugyanez a mondat. Annyira jellemző, hogy aki nem ért hozzá ilyenekkel riogat. Képzeld, az érem másik oldala az, hogy nagyon sok ember van akit pont az antidepresszáns mentett meg (köztük én is). Úgyhogy amíg nem értesz valamihez ne adj hülye tanácsot.


Kedves kérdező! Az antidepresszánsok adása általában empirikus, mivel nem lehet kiszámítani előre, hogy mi a hatásos. Egyébként nem kell félni, én pl. próbáltam már nagyon sokat, voltak ilyen “állatkert” gyógyszer kombinációim is, nem lett semmi bajom. Jelenleg képes vagyok a pszichoterápiára is és sokkal jobban vagyok, csökkentették is a gyógyszert. Ettől sem kell félni, csak mellőzni kell a “cold turkey” módszert. :)

jún. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én régen próbáltam fél évig, de nem emlékszem, hogy komolyabb mellékhatása, vagy akár kedvező hatása lett volna. Ismertem olyan embert akinek jó volt.

Ha tényleg depressziós és pánikbeteg valaki stb., s akadályozva van ezek valamelyikkétől a mindennapi életvitelében, akkor sok esetben a gyógyszer lehet megoldás. Itt nem arról van szó aki hisztizik mert nem akar dolgozni, vagy a munkahelyemen a Marika lefogyott és hű de szarul érzem magam emiatt... Ne keverjük össze ezzzel.

jún. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segít. 2 hónapja szedem és elmúlt a konstans gyomorgörcsöm, megszűntek a reggeli hasmenések és a falási rohamaim.

Kevésbé szorongok olyan helyzetekben, amik eddig erős szorongást okoztak. Pl.telefonálás, hivatalos ügyintézés.

A szertralinnak tényleg lehetnek súlyos mellékhatásai. Nekem 4 napig csak 50 mg-ot kellett szednem, aztán 100-at. Pár hete emeltük meg 150 mg-ra az adagot. A pszichiáter a lelkemre kötötte, hogy ha rosszul érezném magam a gyógyszertől, azonnal hívjam fel a rendelőt és megbeszéljük hogyan tovább. Az első 3 napon érezetem egy picike hányingert, de az is hamar elmúlt.

1 hét után még ne várj hatást. Nekem azt mondta a doki, hogy kb.4 hét, mire hatni kezd a gyógyszer, ha rendesen szedem. Nagyjából így is volt. (Amúgy neked nem mondta el az orvos, hogy időbe telik, amíg hát a cucc?)

jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mi újság, szeded még a sertralint? Megjött már a pozitív hatása?
szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!