Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet erre a megoldás...

Mi lehet erre a megoldás (hosszú)?

Figyelt kérdés

Eleinte egy visszahúzódó, csendes lány voltam. Néha volt 1-2 ember akivel viszonylag jól kijöttem, de általában mindig csak addig amíg pl az adott iskolába jártam. Emellett ki voltam közösítve általában mindenhol, a családi hátterem is elég zűrös.


Elérkezett az idő, hogy egyetemre jelentkezzek és motivált voltam, barátokat akartam szerezni. Elmentem ezért a pszichiátriára, hogy segítsenek nekem megoldani a problémám. Eleinte boldog voltam, úgy éreztem megoldható a dolog csak türelmesnek kell lenni, szociális fóbia volt a diagnózis.

Aztán ahogy telt az idő ténylegesen “javult” az állapotom sok önismerettel, gyógyszerekkel stb. Lett néhány barátom valahogy. Aztán elindult egy ilyen lefelé vezető spirál, kiderült az is, hogy valószínűleg nem a szociális fóbia volt a valódi probléma, hanem személyiségzavar (ami nekem így utólag sokmindent megmagyaráz) Valahogy az idővel rájöttem arra, hogy valójában az emberi kapcsolatok nekem nem okoznak örömet, csak a társadalomnak akarok megfelelni. Van egy ilyen ambivalens érzésem, hogy nem akarok társaságban lenni de egyedül is nyomasztó. Ezért bennragadtam egy furcsa fantáziavilágban ami kezd teljesen elszakítani a valóságtól. Viszont sokszor előjön belőlem az érző lény is, aki nem akarja, hogy a családja szenvedjen miatta, most is ez van. Valahogy vissza lehet ezt fordítani? Attól félek, hogy van itt egy pont amin túlmenően az ember ténylegesen leválasztja magát a valóságról. El vagyok veszve. Tudom, hogy erre nincs egzakt válasz és nem ismertek, de ha elolvastad és bármi eszedbe jut, ne tartsd magadban. Köszönöm!


jún. 19. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén, sose értettem hogy mit érezhet egy ilyen ember. Mibe gondol bele vagy mibe nem. Hogy gondolkozik. Miért akar másoknak megfelelni. Miért pocsékolja emberekre az idejét. Ha most így érez, miért nem látja az eddigiekből hogy miért érez ilyen negatívan. Ha pozitív változásokat akarsz tapasztalni, akkor nézd meg valóban ezzel foglalkozó, több tíz éves tapasztalattal rendelkező kutatók megállapításait. Nekem segített megérteni és ráeszmélni dolgokra. Csak ajánlani tudom. Ha nem veszed a fáradságot hogy végig nézd, abból már sejteni a te bajod.

[link]

jún. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem kívánod az embereket akkor ne foglalkozz velük.Légy egyedül magadnak való.

Én is így élek sose voltak barátaim és barátom se.Én egyedül is akarok maradni nem kell soha párkapcsolat például.

Te se foglalkoz senkivel se ha nem kellenek emberek akkor légy egyedül.

jún. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak magadra gondolj, ne másra. Magadból indulj ki, ne másból. Te legyél mindig az első, ne más. Ne helyezz mást magad fölé. Ne tarts mást jobbnak magadnál.
jún. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!