Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogyha...

Mi lehet az oka annak, hogyha beszélnek körülöttem akkor nem tudok koncentrálni?

Figyelt kérdés
Telefonos operátor vagyok, szerencsére itthonról dolgozom. Csak azért választottam ezt az állást, mert így tudok csendben dolgozni. Most kitalálták, hogy lesz kötelező bejárás. Voltam már ott úgy, hogy a többiek dolgoztak, hát a saját hangomat nem hallottam, nem hogy még én tudtam volna ügyfelekkel beszélni. Szeretném ezt megbeszélni a feletteseimmel, hogy ez így nekem nem fog működni, de nem igazán tudom megfogalmazni a problémát. Amikor gimis voltam pl. és szövegértelmezést kellett írni, vagy hasonlót és mindenki beszélt körülöttem meg szoktam kérni a tanárt, hogy hadd dugjam be zenével a fülem, mert különben nem fog menni. Szerencsére mindig megengedte, bár elég laza volt a pasi. :) Na de itt ilyet nem lehet ugye és kizárt, hogy menne nekem így a koncentrálás.
jún. 18. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott is tudsz olyan fejhallgatót használni, ami kiszüri az egyéb zajokat.


De rengeteg ember van így, csak a legtöbb nem olyan helyen dolgozik, ahol lényeg a koncentráció

jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, itthonról nekem is mindegy a dolog. Ott megvannak amúgy az eszközök, hogy mivel lehet dolgozni, és ráadásul csak az egyik fülükön van fejhallgató, a másikon semmi. Szeretnék őszinte lenni velük anélkül, hogy hisztizésnek tűnne, de nem tudom, ez mennyire gyakori dolog, az osztályban pl. mást nem zavart anno
jún. 18. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne velük beszélj, hanem a felettessel.
jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás, ha nem engedik a home office-t, akkor vagy felmondasz, vagy megvárod, hogy neked mondjanak fel. Az elbocsátást közlő beszélgetés során pedig közlöd, hogy lám, én megmondtam, otthon a nyugalom miatt megy a dolog, egy közösségben nem. Erre vagy felajánlják a home office-t, vagy nem.

Azért szerintem nem mindegy az általad kezelt adatok jellege, valamit egyszerűen nem lehet kivinni a munkahelyről.


Amúgy a megfogalmazás egyszerű, te is olyan vagy, mint én: közösségben nem tudsz dolgozni, mert annyi külső inger ér a munkahelyeden környezetedből, hogy az már eltérít a munkavégzésed valódi céljától. A kérdés az, hogy értékes vagy-e annyira (a munkáltató számára), hogy engedélyezze ezt, és főleg, hogy ennek a technikai oldalát is ki kell alakítani otthon, ami szintén nem 2 Ft a mai árak mellett, amit ugye gondolom szintén nem saját zsebedből gondoltál állni.


A kérdés tehát az, hogy a költségek fedezése megéri-e ez a munkáltatónak ahelyett, hogy téged kirúg és felvesz a vélhetőleg hosszú jelentkezők tömött sorából egy helyszíni munkavégzésre alkalmas jelöltet, mindenféle plusz műszaki berendezésbe való extra beruházás nélkül.

jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelemzavar, ADD a rövidítése.


Mivel a képernyőhasználat figyelemzavart okozhat, már a tévénézés is, hát még az internethasználat, a figyelemzavar napjainkban szinte alapértelmezett sajnos.


Kipróbálhatod a füldugót is a másik füledre, de szerintem a legjobb a mikrofonos headset szilikonos füldugókkal mindkét fülre, amelyek szűrik a külső zajokat.


Szerintem nem extra elvárás, hogy nem tudsz zajban dolgozni, ha ők nem szolgáltatnak neked megfelelő mikrofonos fülhallgatót, szerintem ajánld föl, hogy te beszerzed saját költségedre, mert amúgy nem tudnád rendesen elvégezni a munkádat, hátha így engedélyezik. Már pár ezer forintért lehet kapni ilyen fülhallgatókat, minél jobb márkát veszel, annál jobb minőségű a hangminősége és a zajszűrése.


Nekem is van ilyen problémám, ezért tudom, én a JBL márkára esküszöm: évek óta ugyanolyat használok, a legolcsóbb jó minőségű, éves garanciával, általában pont előtte szokott elromlani, most viszem pont beváltani a garanciát.

jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha a modernkori megnevezèst nézzük adhd vagy szenzoros integrációs zavart mondana egy kuruzsló akinek az ehhez megfelelő diplomàja van.Règen pont lesz@rtàk az ilyesmit
jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na, beszéltem vele, egy napot megbeszéltünk, hogy muszáj bemenni, aztán meglátom. Majd kiderül. Igazából még van addig pár hét, azzal vigasztalom magam, hogy addigra meg is halhatok. Najó, ez vicc volt. Köszönöm a válaszokat. :)
jún. 18. 12:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy napot ki lehet bírni. Teljesen ilyen kommunikálós a munkád? Nincs semmi unalmas, szürke, hétköznapi irodai meló, nem tudom én, Word előtt ülős, Excel táblázatkezelős, Powerpoint prezentációkészítős része? Ha kötelező az egynapi bentlét, akkor azon az egy napon - ha megengedi a főnök - én mindenképp megpróbálnám arról meggyőzni, hogy - ha van a munkakörödnek ilyen része, vagy részét képezheti ilyesmi - akkor adjon arra az egy napra, amikor benn kell lenned pl. olyan munkát, hogy készíts jelenléti íveket a dolgozóknak, vagy más unalmas, rutinszerűen, rövid idő alatt megtanulható és végezhető számítógépes munkát (Wordben szövegszerkeszteni, Powerpointban prezentációt készíteni, Excelben a beépített függvényekkel alapszintű kimutatásokat készíteni illik tudni), amiben nem zavar meg az irodai környezetben levő 10-20 másik kolléga.


Ha ez nem megoldható, és ezzel a most kialkudott helyzettel se vagy elégedett, akkor viszont szerintem nincs más lehetőség, mint az, hogy elkezdesz kifelé kacsintgatni, jelentkezel ide-oda meg amoda is, és ha valahova felvennének, akkor az első lehetséges időponttól felmondasz.


Most azonnal viszont csak akkor mondanék fel, ha 1. van, aki eltart 2. milliárdos lettél (mondjuk nyertél a lottón) 3. tényleg rámész idegileg (mert bármilyen magas 6, vagy akár hétszámjegyű fizetést is kapj, az soha semmi esetre, semmi szín alatt éri, nem érheti meg, hogy belerokkanj).

jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!