Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A színjátszás tényleg jót...

A színjátszás tényleg jót tesz a félénk emberekkel, szociális viselkedés terén?

Figyelt kérdés
Felnőtt ember vagyok, egy nő, de az életemben, az elmúlt 20 évben olyan traumatikus események történtek velem, amelyek megváltoztatták a viselkedésem, a teljes belső világom. Igen csak önbizalomhiányos és szorongó lettem. Szeretnék a munkahelyemen (is) közelebb kerülni az emberekhez, határozottabb lenni, de nem megy. Sajnos nem tartom magam és az életemet semmire, amitől aztán önbizalmam sincs, már-már félek megszólalni és attól is, hogy esetleg nem végzem jól a munkámat. Ez már szociális fóbia szerintem. Olvastam a felnőtt színjátszó körökről és nagyon dícsérik. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Járt már valaki oda? Milyen volt?
jún. 1. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem színjátszás, hanem a drámapedagógiai foglalkozás kiváló lehet.

Önvizsgálat, szituációs játékok.

jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, akinek van hozzá kedve, annak nagyon is jót tesz! Nekem egy kollégiumi lakótársam kezdett el színjátszó körbe járni és idővel gyakorlatilag "más ember lett", jó értelemben. Plusz barátokat is szerzett ott.
jún. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök ilyet “hallani”, köszönöm! Én is a személyiségemet szeretném fejleszteni. Nagyon bátortalan lettem az elmúlt időszakban, már megőrülök magamtól.
jún. 3. 08:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak pszichodráma csopprtok is, esetleg az is érdekes lehet neked.
jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pont ez a tervem :) egy pszichodráma csoportba járni.
jún. 7. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
A pszichodráma meg a színjátszás az két teljesen más dolog. A pszichodráma csoport-pszichoterápiás módszer. Mindkettő használhat, de nem azt kérdezted.
jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, de arra gondoltam :)
jún. 8. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Most akkor színjátszó körökről olvastál vagy pszichodrámáról?
jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

8: Mindkettő jót tesz, ha valakit ez érdekel, odateszi magát. Teljesen mindegy...

A kettő közti különbségeknek igazából már utána tud nézni a kérdező is.

jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!