Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirzaten antidepresszánsról...

Mirzaten antidepresszánsról könnyen le tudtatok szokni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem azokhoz szólna, akik szedtek Mirzaten-t de már abbahagyták.


Milyen gyorsan hagytátok abba? Hogyan csökkentettétek az adagot? Volt valamilyen elvonási tünetetek közben?


Lassan már egy éve szedem, de szeretném abbahagyni, viszont félek az elvonási tünetektől :/ Természetesen csak úgy csökkenteném az adagot, hogy előtte a dokival beszéltem, de érdekelne mások tapasztalata. Tudom, hogy szép lassan kell egyre kevesebbet bevenni.


Valamint, ti mennyit híztatok? Én már több, mint 16 kilót. Először nem volt baj, hogy hízok, de most már kezd zavarni :/



máj. 15. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
En is most próbalok lejönni mirzatenről. 3 hónapja nem szedem. Maga a pokol. :( Alig bírok bejarni dolgozni.Valakinek valami ötlet?
júl. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy mire szedted, milyen dózisban, mennyi ideig és használt-e?
júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Valamennyire hasznàlt.50kg vagyok.Elèg nagy dózisban szedtem, de mivel anèmiat csinalt,ezert abba kellett hagynom.4.5 honapig szedtem.Azt hittem majd idővel javul, de csak rosszabb lett.Hematológus nem javasolja hogy szedjem. :(
júl. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

11


dobd le egybol, kerj ki szabit 1 - 2 hetre problema megoldva. Ettol nem lesz rohamod

júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
3 hónapja nem szedem. De, sajnos ettől van. De ne haragudj, vitatkozni nem fogok.
júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Valami mast akkor biztos szedsz. Vagy nem szedsz.
júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szia!


Szerintem, ha csak 4,5 hónapig szedted, az nem olyan hosszú idő, hogy az elhagyása után 3 hónappal később is még az elvonási tüneteket érezd. Szerintem nálad inkább az lehet a baj, hogy az eredeti tüneteid visszatértek, ha csak nem szedsz rá másik gyógyszert.


Én nemrég találkoztam egy barátnőmmel, aki talán fél évig szedett Yarocent és ő 2 hét alatt le tudta tenni mindenféle probléma nélkül. Bár ő szedett mellette más antidepit is meg hangulatjavítót is, ezeket még most is szedi. Ő egyébként egy terápiás házban volt fél évig és a frontint nagyon gyorsan vették el tőle, 3 naponta 0.5mg-mal adtak neki kevesebbet (napi 2mg-ot szedett). Miután már nem kapott semmit, akkor kb 3 napig volt mindenféle baja. Rázta a hideg de szakadt róla a víz, fájt a mellkasa, gyomra, feje, szédült, nehezen kapott levegőt. De 3 nap után ezek a tünetek elmúltak és azt mondta sokkal jobban van mióta nem szedi.


Egyébként még régebben is próbálták nála a mirtazapine-t, de akkor pár nap alatt elvették tőle, mert ő is súlyosan vérszegény lett. Aztán most ugye nem a Mirzatent, hanem a Yarocent kapta és ettől nem lett vérszegény, pedig elvileg ugyanaz a kettő.


Én még nem kezdtem el abbahagyni. A dokival azt beszéltük meg, hogy szeptemberben kezdjük elhagyni, mert már annyit híztam, hogy szerinte sem normális és muszáj megállítanunk a hízásom, mert ezt a gyógyszer csinálja. Pont most július elején egy évvel ezelőtt kezdtem el szedni, akkor a súlyom 47-49között mozgott, most vagyok 70kg úgy, hogy egész életemben nem menten 55kg főle, azt a súlyt tartottam a 178centim mellett és bármit ehettem. Az autoimmun betegségemre szedett szteroidtól sem híztam meg.

Minden szervezet más és sajnos nálam a hízás, mint mellékhatás nagyon durván kijött. Azért szeptemberben kezdjük az elhagyását, mert most a doki is szabin van és mindenképp úgy kéne csökkenteni, hogy ha bármi van, akkor őt elérhessem telefonon. Egyébként amikor megmértük a súlyomat, ezeket ő mondta magától,hogy nem normális és nem hízhatok tovább...


Nekem szerintem nem igazán használt amúgy, csak még rosszabb lett minden.

júl. 3. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!