Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tourette szindrómás fiatalok?

Tourette szindrómás fiatalok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok.

Kb 5-6 éve vannak tikkeim (pszichológus állapította meg, hogy tourette). Enyhébb formában, jól tudom kontrollálni, de azért sok tikkem van és megnehezíti nagy mértékben a mindennapjaimat.

Sokáig burokban éltem ezzel kapcsolatban, szégyellem is emberek előtt. Mostanra viszont eljutottam odáig, hogy szeretnék hozzám hasonló embereket megismerni, tapasztalatot cserélni.

Aki hasonló cipőben jár, lenne kedve mesélni arról, hogy hogyan kezeli, hogyan éli meg milyen a közege stb?

Köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek szép napot kívánok.



2023. szept. 20. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj de a Tourette szindromat, ami egy orvosi diagnozis BNO kod is van ra, F9520 ha jol gondolom, arra pszichologus, mint bolcsesz max velemenyt irhat, de megallapitani nem. Pszichiater vagy neurologus tud neked adni diagnozist, lehet nem is tourettes vagy, de hasonoloak a tunetek, pl. tardive dyskinesia durvabb valtozata.


Gyogyszerek kozul is van ha azt akarod, inkabb antipszichotikumok amiket en nem ajanlok a rengeteg extrapiramidalis mellekhatasok miatt, antikolinerg mellekhatasok meg mindenfele QT intervallum megnyulasa miatt (szivvel kapcsolatos)


Amugy twitch-en van Sweet Anita [link]


Szinten tourette szindromas, de nagyon. Semmi gyogyszert nem szed, hanem elfogadta magat, van/volt pasija is, szokott mas tourette szindromasokkal is "chat-partyt" tartani.


Pszichologushoz jarj, hogy szerezz onbizalmat. Tudom kinos, ciki, lattam Tourettes szemelyt is, de en nyitottabb vagyok. Valamikor johet egy "kabbe" tick, nem veszem szivemre hanem rohogok egyet :)

2023. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!