Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedhetek úgy antidepresszánst...

Szedhetek úgy antidepresszánst, hogy ne legyen mellékhatása? Van akinél nincsen?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 12:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#10: de van. Ha semmit se szedsz XD
2023. szept. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az elso par hetben ereztem mellekhatast, amig hatni nem kezdett. Utana semmit. 17 eve.
2023. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Amineek hatása van, annak mellékhatása is lesz. A hatóanyag nem úgy működ8k h odarongyol egy adott szervhez, gyors' elvégzi a dolgát, aztán kipisiled. Régen a füvesemberek, javasasszonyok 8-10-12 összetevős teákat írtak fel - nem véletlenül.
2023. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#17 Azóta ugyanazt szeded? Nem próbáltad elhagyni?
2023. okt. 16. 14:12
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a dilemmám. Mimdennapos (szociális) szorongást és annak szövődményeként enyhe depressziót érzek. Még nem voltam orvosnál, amit tudok az csak elméleti. De amit olvastam a mellékhatásokról, ezek: libidó csökkenés, álmosság, közönbösség érzés. Na, hát ez mind a szorongás/depresszió jellemzője is. Akkor mire lehet számítani? Még rosszabb lesz? Vagy? Ráadásul a szexuális problémákra azt írja több cikk, hogy hosszútávú is lehet, akár gyógyszer elhagyás utáni.

Ez azért elég dilemma, hogy vagy tűröd a betegség kínzó tüneteit, vagy lehet, hogy kapsz helyette egy hasonlóan kínzó, csak kicsit más mellékhatást.

2023. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#15 Igen, a hízás és libidócsökkenés majdnem mindegyiken rajta van, ezek miatt nem kezdtem el. Fogsz azért orvoshoz menni?
2023. nov. 9. 09:32
 17/20 anonim ***** válasza:
19 eve szedek. Mellekhatas nalam nincsen, kiveve az elso heteket, de arra eleve szamitottam. Illetve abbahagyas, elvonas utan mar tokre orulok, ha erzem, mert tudom, a jo hatasa is hamarosan jon. A szajszarazsag es ejszakai hohullam az elso ket honapban volt, es nem zavart.
2023. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Egyfelet szedek kulonbozo nevekkel: Seroxat, Paroxat, Paroxetine.
2023. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

15. vagyok

Mivel 90%, hogy SSRI-t írna fel, aminek ez a mellékhatása, arra hajlok, hogy még nem :(

2023. nov. 10. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sok fajta antidepresszánst próbáltam már, mellékhatása csak 1-2nek volt és az is ilyen apróság hogy kicsit szárazabb volt a szám vagy ilyesmi
márc. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!