Én ezzel vagyok diagnosztizálva de nem értem a problémát. Én pl ettől egyáltalán nem szenvedek hogy nincs hiányérzetem a társas kapcsolatok fele. Miért akarod ezt helyrehozni? Kicsit paradoxon ez nekem. Lehet mégse vagy skizoid?
2023. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy reagáltál eléggé illenek rám a tünetek,engem inkább az kezdett zavarni,(most 37 évesen).hogy ilyen vagyok és emiatt unalmas az életem.Olyan érzésem van mintha nem is lennék ember.
Nekem az magány érzése már óvodában is megvolt.
De nekem az is sokat jelent,hogy beszélhetek róla valakinek,tényleg köszi a választ.
2023. jún. 4. 11:00
3/8 anonim válasza:
Bármikor :)
2023. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Szintén diagnosztizált szkizoid személyiségzavaros vagyok és én is kb. úgy vagyok ezzel, mint az #1. válaszoló. Nem hiányzik az emberek társasága és az érzelmeken alapuló emberi kapcsolatok, ezért eszemben sincs "kigyógyíttatni" magam. Ez egyébként tipikus. A szkizoidok általában csak a környezetük nyomására fordulnak pszichiáterhez. Ez a személyiségzavar gyógyszerrel nem befolyásolható, csak dinamikus pszichoterápiával vagy kognitív viselkedésterápiával. Ez akár több éves, költséges és bizonytalan kimenetelű terápiás folyamat, amit a szkizoidok töbnyire nem csinálnak végig.
Ha jól tudom, TB alapon esélytelen.
2023. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
4
És ha a pszcihoterápia is sikertelen? Ne feltételezzünk hogy így meg úgy sikerülnie kell ha lehet kérlek.
2023. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Bocs, ezt most nem értem. Fejtsd ki jobban, és ha tudok, válaszolok rá. (#4. vagyok.)
2023. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
"Ez a személyiségzavar gyógyszerrel nem befolyásolható, csak dinamikus pszichoterápiával vagy kognitív viselkedésterápiával." Téged idézlek.
2023. jún. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Azt hiszem, hogy ha a pszichoterápia is sikertelen, akkor az érintett személy a hátralévő életét minden valószínűség szerint ezzel a személyiségzavarral fogja leélni. Ugyanis a személyiségzavar mélyen rögzült mintázatokban nyilvánul meg, amelyeket az érintett maga nem is vesz észre és nem érzi őket én-idegennek. Némely személyiségzavar szenvedést okoz az érintettnek- ilyen pl. a borderline személyiségzavar. Más személyiségzavarok az érintett környezetének, családtagjainak okozhatnak szenvedést - ilyen pl. a nárcisztikus személyiségzavar. A szkizoid személyiségzavarra egyik sem jellemző. Az érintettnek nincs szüksége más emberek társaságára, sőt zavarják az érzelmileg telített és intim közelséggel járó kapcsolatok, ezért távolságot tart más emberektől, következésképp lehetőleg nem okoz másoknak fájdalmat, szenvedést sem. Tehát ez egy stabil állapot. Sem a szkizoid nem szenved tőle, sem a környezete, ezért a szkizoid nem tartja szükségesnek, hogy terápiában vegyen részt és általában a környezte sem küldi terápiába. Ettől függetlenül a szkizoid is élhet sikeres, harmonikus életet, pl. a munkájában vagy a magányos hobbijában elmerülve.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!