Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érhet valami hátrány amiatt...

Érhet valami hátrány amiatt az életben, ha a tb-s pszichiátrián súlyos depressziót állapítanak meg nálam?

Figyelt kérdés
Rákerestem a súlyos depresszió 10-12 legfőbb tünetére és mintha rólam írták volna. Szóval arra gondoltam összeírom a tüneteket (én se tudnám jobban megfogalmazni a saját szavaimmal), hozzáfűzve pár saját információt, bemegyek a kerületi pszichiáterhez (nincs pénzem magánra hosszú távon) és elmondom mi a helyzet. Ha vázolom a főbb tüneteket, de nem akarok egyelőre nagyon részletesen belemenni az életembe az elég? Úgy érzem nem tudnék elsőre száz százalékosan megnyílni, hazudni meg megint nem akarok, mert az is félreviheti a kezelést. De az összes tünet stimmel, szóval súlyos depresszióm van. És most kezdem úgy értékelni, hogy ez egy kezelendő betegség, mint bármely másik. Ezt ha rögzítik a rendszerben érhet e bármilyen hátrány az életben, akár a jövőben? Munkahelyen, magánéletben? Nem dolgozok semmilyen olyan munkahelyen, ahol a gyógyszeres kezelés befolyásolhatna, egy szimpla irodai munka vagy pincérkedés lenne a jövőben is. De félek, hogy ha ezt most rögzítik hátrányom származhat ebből. Azért még manapság sem divat ezzel olyan elfogadóan bánni, mint mondjuk egy epeköves betegséggel. Nektek amúgy segítettek a gyógyszerek? Megbántátok, hogy tb-s pszichiátert választottatok? (bocsi a sok kérdést)

2023. máj. 17. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Sosem voltam depressziós ezért saját tapasztalatról nem tudok beszámolni de szerintem a 21. században épp elég elfogadó a társadalom és sokkal jobb szakemberhez fordulni mint magadba folytani / eltitkolni vagy attól félni hogy bármilyen attrocitás ér miatta akár magánéletben akár a munkahelyen.
2023. máj. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
27%
Én voltam depressziós. Kétszer voltam pszichiátrián, 8 évig jártam rendszeresen az SZTK- ba. 4-5 pszichológusnál voltam. Anyum meghalt 21 éve. 27 évesen lett először barátnőm és az a kapcsolat is csak 3 hónapig tartott, azóta nem volt senkim. Nem tudok ellazulni, folyton agyalok. 4 féle gyógyszert szedtem. Voltam bicikligyárban, hungarocellt kellett leszedni, de folyton beszélt, aki mutatta, hogy hogyan kell csinálni, én meg rá figyeltem és nem tudtam gyorsan csinálni a munkát, ezért nem vettek fel. Tavaly májusban voltam Pesten, békázni kellett, de az se ment, ezért oda se vettek fel. Nem tudom, hogy milyen munkát vagyok képes megcsinálni, de szerintem semmilyet, ezért nekem csak az öngyilkosság az opció
2023. máj. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!