Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek, ha iskolában...

Szerintetek, ha iskolában nagyon szorongok, stresszes vagyok és alkalmanként felsértem a bőröm a saját körmeimmel úgy hogy észre sem veszem, megérné-e terápiás vagy segítőkutyát igényelnem?

Figyelt kérdés
Van otthon kutyánk és ő mindig lenyugtatni, ha ilyen helyzetbe kerülök otthon, de őt persze nem vihetem be az iskolába.

2023. máj. 16. 23:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*mindig lenyugtat
2023. máj. 16. 23:22
 2/11 anonim válasza:
81%
Igen, egyértelműen
2023. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Állatként tekintesz magadra?
2023. máj. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy normális iskola célszerűbb lenne (meg persze egy normális család, de ugye ebbe nincs beleszólásod...), de a terápiás kutyus sem rossz ötlet. ^^
2023. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert, de ez itt nem amerika.

Nagyon kevesen foglalkoznak ilyen erzelmi segitokutyaval, mire kapnal egyet, addigra lehet eltelik 10 ev is.

Es talan azert is fizetni kell 1-2 milkat.


Pszichologus kene neked inkabb surgosen.

2023. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is inkább pszichoterápiát javaslok, nem kutyut.

Az iskolában miért szorongsz?

Bántanak? Ha igen, akkor ezt nézd meg:

[link]

2023. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Itt valami fogalomzavar van. A terápiás kutyák és a személyi segítőkutyák sem erre valók. Ráadásul az se úgy megy, hogy "igényelsz" egyet és kapsz is. Igény az mindig több van, mint ilyen kutya. Egy segítőkutya kiképzése több év és több millió forint, szóval nem osztogatják őket csak úgy.
2023. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
de egy sima kutya is lehet jó, ha van hol tartanod, de azért én a terápiára szavazok 6# voltam
2023. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen problémára nem hiszem, hogy kapnál amúgy, stresszt kell megtanulni kezelni, pszichológushoz menj el sürgősen, iskolapszichológushoz is mehetsz. Ha igazolt súlyos pszichiátriai beteg lennél, akinek az orvos leigazolja hogy igen, neked szükséged van egy kutyára, akkor esetleg lehet, hogy kaphatnál egyet ha mázlista vagy, de ahogy előttem is írták, ez rengeteg pénz és ennél ezerszer súlyosabb bajokra igényelnek kutyát.


Iskolai stressz? Az élet stresszes nem az iskola. Ha egyetemista vagy akkor csak-csak megértem, de amúgy nem. Az iskola utáni élet az a stresszes. Tanuld meg kezelni és legyen otthon egy kutyád, akihez hazamehetsz és felvidít és járj pszichológushoz, sportolni, egyél egészségesen, meditálj. Ennyi.

2023. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem tudom még aktuális e, de egy orvosi vagy pszichológustól kell egy papírt hogy szükséged van egy segítőkutyára onnan elkezdődig a képzés kb 2 év ha egy szervezettől veszed akkor lehet csak 1 év. De sajnos nagyon draga. De sok sikert
aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!