Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha annyira...

Mit lehet tenni ha annyira pörög az agyam, hogy nem tudok elaludni? Alapból szorongásra hajlamos és pörgős vagyok. Este elalvásnál azt veszem észre, hogy az agyam önálló életre kel, pörög, még majdnem hangokat is hallok. Pont mikor már elaludnék.

Figyelt kérdés
2023. máj. 13. 08:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindez akaratomon, tudtomon kívül történik.
2023. máj. 13. 08:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ismeretterjesztő, meg természetfilmeket hallgatok, és azokra figyelek, ez működik. Teljes csendben nem is tudok aludni.
2023. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindfulness, relaxációs technikákat tanulni. Ez segíthet.

Lehet hetekig kell gyakorolni de ha nem adod fel, segíthet.

2023. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egy időben mikor durva volt akkor vény nélküli elalvást segítő tablettát szedtem, az segített. Valeriána tartalmú. De több félét próbáltam mire meglett az igazi.
2023. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbálj olvasni, elején nehéz koncentrálni. Mert 5 perc múlva az ember letenné vagy azon jár az agya amin eredetileg is és nem is a szövegre figyel.


Ki lehet fejleszteni a koncentráció képességet, nálam működött.

2023. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálam is. Irányított meditáció valamennyire tud segíteni. Amikor valaki pofázik, hogy mikor lélegezzek be-ki, és mit vizualizáljak közben. Ilyenkor lecsendesedik az agyam, nem kavarog 5000 gondolat összevissza.
2023. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam. Még a Wim Hof légzőgyakorlatot nézd esetleg meg.
2023. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem az nem segít sajnos. Akkor arra figyelek nem az alvásra.
2023. máj. 15. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!