Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történhetett velem tegnap?

Mi történhetett velem tegnap?

Figyelt kérdés

Alapvetően mindig nagyon stresszes vagyok, sajnos tipikus az a típus, aki sose tud semmit kizárni, mindent magára vesz és agyal. Mostanság viszont különösen stresszes az életem. Ettől függetlenül ugyanúgy éltem, tegnap is bementem dolgozni, akkor történt az egész. Ültem a gép előtt, amikor egyszercsak a semmiből elkezdtem remegni, alig kaptam levegőt, csak kapkodtam a levegőt, olyan érzés volt mintha fojtogatnának, elkezdtem sírni, már a combomat kaparásztam, hogy csillapodjon a remegés, szédültem, valami borzasztóan rossz volt, mintha meghalnék. A munkatársaim adtak egy frontint, maga ez az egész kb. fél óráig tartott, mire hatott a frontin nagyjából lenyugodtam. Viszont utána délután ahogy mentem a kocsimhoz pár óra elteltével megint valami hasonló kezdődött, bár igaz már sokkal gyengébben. Akkor a táskámban talált frontinból bevettem még egyet, ideiglenesen akkor is javult, de este megint ez volt. Azóta mai nap is ugyanez volt, amikor bevettem a frontint órákig jó, aztán újra hasonló. Nem olyan rossz, mint tegnap délelőtt, inkább csak egy-két dolog jelenik meg, pl. remegés, vagy semmiből sírás.


Voltak már rosszabb lelki időszakaim, de ilyen még sose volt velem. Kb. egy évig jártam pszichiáterhez, akkor kaptam frontint, de sose szedtem rendszeresen. Sőt, igazából szinte sose szedtem, csak tartaléknak volt a táskámban mindig. Már több mint fél éve nem járok, mert igazából jól éreztem magam, és most is az a furcsa hogy nincs rosszkedvem, nem vagyok szomorú mégis ez van folyamatosan.


Bejelentkeztem egyébként újra pszichiáterhez beszélni vele, bár gyógyszert hosszútávon nem szeretnék menni. De jövő héten megyek hozzá, már csak azért is hogy elmondjam hogy mi történt. De addig is kíváncsi lennék hogy történt e valakivel hasonló már, mi lehet ez?


2023. ápr. 28. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Te komolyan nem hallottál még a pánikrohamról, mikor a vízcsapból is az folyik? Ráadásul ezek szerint nálad már múltja van a szorongásnak. Egyetlen szem frontint ne vegyél be többet, anélkül is elmúlik fél órán belül. Ne pszichiáterhez menj, hanem klinikai szakpszichológushoz, gyógyszer nélkül kell kezdeni. Az okának kell végére járni, hogy alapjában megszűnjön, ne csak tünetmentes időszakaid legyenek. Ráérsz akkor gyógyszerezni, ha a pszichológus szükségesnek látja.
2023. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Megszált egy démon ki kell űzni. Imádkozz youtube on Tb Joshuával Jézus nevében űzze ki.
2023. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Hallottam már a pánik betegségről persze, de mivel még sosem volt ilyen problémám, nem tudtam / tudom hogy néz ki egy ilyen. Tényleg mindig is nagyon szorongó ember voltam, de ezt betudtam ennyinek és kész. Egyébként pszichológushoz szeretnék menni főképp, pont azért mert pszichiáterhez jártam viszont nem hinném, hogy erre lenne szükségem, viszont a pszichiáterem behívott magához jövőhétre, mielőtt beutalót ad pszichológushoz. (sajnos magán alapon nem engedhetem meg magamnak, így mindenképp a tb alapú marad)

Nem szeretném már most sem szedni a frontint, viszont amint elmúlik a hatása annyira rosszul érzem magam hogy úgy érzem meghalok ha nem veszek be egyet. Nyilván, tudom hogy ez hosszútávon nem működik, kedden megyek a doktornőhoz és max addig terveztem ezt folytatni. (Nyilván tudom hogy addig se jó, de nem tudom mi mást tudok tenni, tényleg ismeretlen ez a helyzet nekem)

2023. ápr. 28. 21:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pánikroham lesz az!
2023. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Már függő vagy. Nem tudod csak addig szedni, az orvos nem tud ránézés útján kigyógyítani belőle. Én nem tudom, hány tabletta okoz függőséget, de gyanítom, hogy ehhez nem egyet-kettőt kellett bevenned. Legalább az orvossal legyél őszinte. Fokozatosan kell abbahagyni, orvosi követéssel.
2023. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tegnap kezdtem. Ennyi idő alatt függővé válnék?


Ezelőtt tényleg nem szedtem szinte soha, még anno a pszichiáter felírta, de szerintem 1 év alatt 2 szem ha elfogyott belőle. Tegnap szedtem először csak amikor ez a durvább dolog volt. Azóta igazából csak azért szedem, mert ha abbahagyom újra kezdődik.

2023. ápr. 28. 22:01
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Bírd ki, hogy nem veszed be. Nem halsz bele. Lehet, hogy szenvedsz, de pont azzal segítesz magadon, hogy megtapasztalod, hogy magától is elmúlik. Keress valami relaxálós oktatóvideót. Érdemes lenne autogén tréninget tanulnod.
2023. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Pont most találtam a Facebookon Tregova Anita pszichológustól, hasznos: "Rengeteg ember szenved pánik-szerű tünetektől vagy pánikbetegségtől. A pánik az emberre hirtelen rátörő, szinte elviselhetetlen szorongáshullám, mely sokszor testi tüneteket produkál, mint felgyorsult szívverés, szapora légzés, remegés, rosszullét. A tehetetlenség, a kiszolgáltatottság, a zavarodottság még nehezebbé tehetik a pánik perceit. Sokan évekig járnak orvostól orvosig, mire valaki felveti nekik, hogy az intenzív tünetek mögött lelki okok lapulhatnak. A pánik kezelésére sokan sokféle módot kifejlesztettek már, de alapvetően két dolog van, ami felé érdemes elindulni. Egyfelől megtanulni mentálisan és fizikailag stabilizálni magunkat, mikor jön a pánikroham. Másfelől megpróbálni megérteni az üzenetét és támogatni magunkat abban, hogy változtatni tudjunk azon, amire a pánik rá szeretne mutatni.

Mert a pánik sokszor azt jelzi, hogy elég volt. Valami túl sok. Valamit nem bírunk már el. Az életünk valamely részén fenyegetettséget élünk meg, ki vagyunk szolgáltatva, tehetetlenek és sérülékenyek vagyunk, és nem teszünk azért, hogy ez változzon. A pánik, a maga élesen zsigeri nyelvén testi tünetekké formálja azokat az érzéseket, amiket valamiért figyelmen kívül akarunk hagyni, és nem engedi, hogy többé elsétáljunk mellette. Ha megpróbáljuk, akkor egyre gyakoribb rohamok jöhetnek, jelezve, hogy a helyzet bírhatatlan számunkra, a korábbi megküzdési módszereink nem elégségesek és újakra van szükség.

Bármilyen furcsán is hangzik, de a pánik jót akar. Igyekszik valamire felhívni az életünkben a figyelmet, amit nem akarunk észrevenni. Sokszor a pániknak köszönhető, hogy végre segítséget kérünk. Hogy változtatunk. Hogy kiemeljük magunkat tarthatatlan helyzetekből. Ha nem lenne a pánik kényszerítő ereje, talán még sokáig benne maradnánk ezekben. Figyeljünk oda, ha szorongásos rohamok törnek ránk, mert okuk van. Mert valami nincs rendben. És ha homokba dugjuk a fejünket és elnyomjuk altatókkal és nyugtatókkal, vagy egyéb szerekkel, az még a problémát nem fogja megoldani, csak a tünetet nyomja el. A pánik segíteni akar. Próbáljuk meg meghallani, mit üzen, ahelyett, hogy ellenségként tekintenénk rá."

2023. ápr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt van még a pánikrohamról. Úgy látszik, ma ezek jönnek velem szembe: [link]
2023. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!