Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehet? Nem várt...

Ez mitől lehet? Nem várt dolgok teljesen felboríthatják a napomat, elbizonytalanítva mindenben, amiben máskor biztos voltam?

Figyelt kérdés

Általában el tudom kapni a fonalat, sodródom az érzésekkel, teljesen el tudok veszni bennük, őrültmód átadom magam nekik, de aztán jön egy nem várt mozzanat, és összezuhanok? És ilyenkor muszáj "bójákat" találnom, hogy újra tudjam, hogy ki vagyok? Ezek a bóják események, emlékképek, írásaim, alkotásaim. És szépen, el kell olvasnom, meg kell néznem, fel kell idéznem őket, hogy újra tudjam, hogy ki vagyok, mert egyébként azt sem tudom, hogy ki vagyok....


Ezek a mozzanatok általában kiszámíthatatlanok, és sosem tudom, hogy végül mi lesz az, ami ezt okozza. Néha egy szó, néha egy kifejezés, néha egy hang váltja ki.


2023. febr. 10. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez már megérne egy kivizsgálást... Szorongás, személyiségzavar, autizmus, rengetegféle dolog lehet a háttérben.

Mióta tapasztalod ezt? Mindig így volt, vagy csak úgy előjött?

2023. febr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Főleg 22 éves korom után alakult ki. Addig nagyon szorongó voltam, de ezt konkrét stresszhelyzetek okozták, egyetem, párkapcsolati sikertelenségek, stb. Ezek megszűntek, felszabadultabb lettem.


Aztán voltak elég durva magánéleti problémák, csúnyán átvertek, megaláztak, kihasználtak, stb...


Másfél évig csak meg akartam halni, feküdtem az ágyban, 50 kilóig lementem, aztán erőt vettem magamon egy nap, és teljesen új ember lettem, de ehhez teljesen "el kellett veszítenem a fejem".


Azóta van ez az érzelmi sodródás, általában őrültmód rá tudok hangolódni valamire, szinte mániámmá válik, elsodornak az érzelmek, teljesen szabad leszek, nem érdekel a veszély, nem érdekel semmi más, csak nyomom féktelenül... És akkor van egy ilyen pillanat, és hirtelen nem tudom, hogy ki vagyok, mit teszek, miért teszem, mintha megszűnnék az lenni, aki voltam.


És van helyette egy üres kehely, egy semmi... Ilyenkor kell a "bóják" után nyúlnom, és visszanyerem önmagam. De néha nagyon nehezen megy.


Bocs, ha kicsit zavaros.

2023. febr. 10. 16:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Annyit még ehhez, hogy ezek a pillanatok nem általánosak. Általában ritkán fordulnak elő.... Van, hogy havonta egyszer, vagy még több, de néha előfordul, hogy gyakrabban.
2023. febr. 10. 16:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez már kevés ez a honlap, meg a laikusok válaszai. Mindenképp keress fel szakembert. Azok itt nem nagyon írkálnak.

Ez alapján szerintem valamilyen hangulatzavar, szorongás lehet, de ki tudja, nagyon összetett, amit leírsz.

2023. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!