Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hetek óta kb éjjel 4-5 óra...

Hetek óta kb éjjel 4-5 óra fele tudok elaludni. Észrevettem, hogy ha nem telefonozok, akkor is már kb egy hete szinte minden nap 3:15 vagy 3:16-kor nézek rá a telefonon az időre. Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Valami jó tippek alvásra? 😴 régebben éjjel 2kor már aludtam (hamarabb sajnos nem), de most hónapról hónapra egyre később tudok elaludni bármennyire is fáradok el aznap

2023. jan. 26. 03:21
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

1. este 10-kor telefon kikapcs, és kirakod az előszobába/konyhába/akárhová, de másik helyiségbe, mint ahol alszol (tv is kikapcs, és minden elektronikus eszköz is)

2. kezedbe veszel egy könyvet, és szigorúan kislámpánál olvasol pár oldalt.

3. leteszed, becsukod a szemedet, és elkezdesz visszaszámolni 100-tól 0-ig.

4. reggel felkesz


Csak szólok, hogy a demencia hamarabb kialakul azoknál, akik nem alszanak megfelelően és nem alszanak eleget.

2023. jan. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Csináld azt, hogy reggel 4-kor már nem fekszel le aludni, hanem ébren maradsz. Kicsit fáradtabb leszel aznap, de este már elég fáradt, hogy könnyebben elaludj. Ha megint elcsúszol akkor később megint megcsinálsz egy estét alvás nélkül és akkor megint vissza tudod állítani magad.
2023. jan. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Anonimpp1 ***** válasza:
61%

Nálam is hasonló a helyzet és amit a2-és válaszoló irt nálam bevált

Igaz már estére olyan fáradt voltam hogy 21:00-kor aludtam mint a bunda de másnap reggel időben és kipihenve keltem fel

2023. jan. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha hajnalban elalszol akkor mikor kelsz reggel?
2023. jan. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
én is azt mondom, hagyj ki egy alvást, utána helyrejössz
2023. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ha kihagytam egy alvást akkor sem tudtam hamarabb elaludni utána sem. Ezt többször is próbáltam.

Munkám miatt szerencsére akkor kelek mikor “akarok”, szóval ilyen éjszaka után is simán alszok 8-9 órát, csak nem a megfelelő időben.

Köszönöm a tippeket:)

2023. jan. 26. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Az alváshiánnyal kapcsolatos legsúlyosabb problémák közé tartozik a magas vérnyomás, a cukorbetegség, a szívroham, a szívelégtelenség vagy a szélütés. Egyéb lehetséges problémák közé tartozik az elhízás, a depresszió, az immunrendszer csökkent működése, az alacsony libidó és impotencia. A kutatók azt is megállapították, hogy azoknál az egyéneknél, akik öt óránál kevesebbet aludtak, kétszer nagyobb valószínűséggel alakul ki demencia, és kétszer akkora a halálozás valószínűsége, mint azoknál, akik 6-8 órát aludtak naponta. (Harvard University és Mayo Clinic ugyanarra a megállapításra jutottak)
2023. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!