Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bele látok az emberekbe,...

Bele látok az emberekbe, tudom mire gondolnak, érzem a hangulatukat, de a kommunikáció nehezen megy. A legtöbbjükkel pont ezért nincs kedvem beszélni, azon kevesekkel akikkel lenne, túl őszinte (tapintatlan) vagyok, és ezért nem megy. Ez asperger?

Figyelt kérdés

Tényleg egy pillanat alatt ránézésre tudom az illetőről, hogy milyen a személyisége, mire gondol, milyen a hangulata, alapvetően jó vagy rossz szándék vezérli. Ami az üzleti életben, tárgyalásoknál nagyon jól jön :)


Viszont az emberek kb. 90 %-val egyáltalán nincs kedvem beszélni (mert látom, tudom milyen). A maradékkal alapvetően lenne, de mindig elrontom valahogy mert túl őszinte vagyok, amit tapintatlanságnak éreznek (pl. megkérdezem miért van rossz kedve, vagy látom nem akar válaszolni valamire, és rákérdezek, hogy miért.)


Ez tényleg asperger szindróma lenne? (Egy rokonom orvos ismerőse mondta.)

32/F


2022. dec. 23. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Vagy csak te magad vagy meggyőződve eme képességedről, de valójában sz.rt se tudsz az emberekről, ezért nem vagy képes a kommunikációra sem.


Tudod hány ilyen embert ismerek, aki állítása szerint atyaúristen és szakértő egy adott területen, valójában pedig egy nagy 0?

2022. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Konkrétan nem tudsz belelátni a fejébe. De szerintem neked megérzésed van, nálam is szokott ilyen lenni, hogy elég ránéznem és azonnal tudom ha valami off. Mindig be is jön ez a fajta megérzés.
2022. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon is értek hozzá, gyakorlatilag az a munkám, hogy üzletemberek engem küldenek tárgyalásokra (ingatlan adás-vétel), mert el tudom érni, hogy mindegyik fél elégedett legyen. Amin sokszor ők, vagy az ügyvéd csodálkozik, hogy ez hogy jött össze.

A magánéletben viszont nem nagyon megy.

2022. dec. 23. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

3


Ezért mondtam, akkor mégsem vagy akkora szakértő.


A munkát idekeverni nem ildomos. Attól mert valaki jó vízvezetékszerelő, még nem biztos hogy jól tud bánni a fával, hiába iparos ember. A munka az munka, felszed az ember bizonyos skilleket tapasztalat útján meg valamit eltanulgat az iskolából is.


Az emberekkel nem úgy beszélünk magánéletben mint a munkában. Tehát ebből következik, hogy sz.rt sem tudsz az emberekről, csupán a munkáddal egybevágó skilleket jól tudod hasznosítani a munkáddal kapcsolatosan.

2022. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Én tudom miről beszélsz. Nekem is nagyon hasonló "képességem" van. Nem azt érzem, hogy konkrétan mire gondol, hanem a lelki állapotát, a személyiségét. És gyakran vannak ilyen villanásszerű megérzések, amikor teljesen biztosra érzem, hogy a másik hogyan viszonyul valamihez, mire gondol. (nem szavakkal). Akkor is, ha nem látom. Telefonon is, és akkor is néha, ha háttal van és mással beszélget.

Biztos vagyok benne, hogy nem vagyok ezzel egyedül, de konkrétan senkit nem ismerek, aki hasonló ebben. Vagy legalább is nem tudom róla.

És ezeket én nem tudom irányítani, hanem maguktól jönnek.

2022. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Nálam is ugyanez van, de én nem tartottam szupererőnek hanem simán a nonverbális kommunikáció dekódolásának ami mindenkinek megy.

Én pont emiatt zártam ki az autizmust mert ugy tudom ők nehezebben értik meg az érzelmeket.

2022. dec. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanez van nálam is. Én nem tudok mit kezdeni a felismert érzelmekkel,gondolatokkal.
2022. dec. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
7 vagyok. A lányom Asperger szindrómás. Valószínűleg tőlem örökölte. De míg meg nem született, fogalmam sem volt róla,hogy ez Asperger lenne. Pedig valószínűleg az.
2022. dec. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján ez még sok minden lehet, akár pl. skizoid személyiségzavar is.


Kérdés... rugalmas viselkedés és gondolkodás mennyire megy?

Vannak-e rutinjaid, rituáléid amiktől nem szívesen térsz el?

Hogyan viseled a váratlan helyzeteket, jól tudsz-e rögtönözni vagy inkább leblokkolsz/bepánikolsz?

Van-e olyan speciálisabb érdeklődési köröd, amit mindenkinél alaposabban ismersz és álmodból felkeltve is órákon át tudnál róla monologizálni?


Vannak-e szenzoros érzékenységeid pl túlérzékenység érintésre, fényre, zajra?


Ha ebből a felsorolásból van olyan ami ismerős számodra akkor már érdemesebb aspergerre (idén már a szabatos megfogalmazás szerint: autizmus spektrumzavarra) gyanakodni.

2023. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!