Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen más képet fest az...

Teljesen más képet fest az anyagi helyzetéről, mint ami a valóság. Ez mi? Betegség?

Figyelt kérdés
Adott egy ember,aki annyira el akarja hitetni a világgal, hogy ő rettenetesen gazdag, hogy az már őrültségnek tűnik. Nem számít, hogy a családjának mi jut, neki legyen a legdrágább ruhatára, a legdrágább autója, ő járhasson a legdrágább helyekre szórakozni, mindent ami másé, leszól, az övé jobb, ehhez akár hosszú lejáratú hiteleket vesz fel. Ez valami mentális betegség?
2010. okt. 1. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A saját értéktelenségét akarja gondolom kompenzálni, mivel emberileg egy nagy 0 lehet, ha a pénzzel akar a világnak tetszelegni. Igen, a fejében van valami nagy gáz, pszichológus ráférne.
2010. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen. Szegény a saját önértékelését a pénzben méri, és mániákusan retteg attól, hogy nem mutathatja az önképének megfelelő gazdagságot a világnak, ezért szenvedni is képes. Szerintem súlyos önértékelési és identitászavar lehet, és valami nagyon mély félelemből fakadhat.
2010. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Átlagban egy teljesen normális ember képét festi, de mikor elkezdi ezt a nagyképűsködést, hát az elég irritáló. És mindig ő kezdi, pl. valaki mondja, hogy vett egy autót, egyből leszólja, mert az övé mennyivel jobb. Hogy ez mire jó? Utána lenyugszik, megint teljesen jó fej lesz, sőt megpróbál kedveskedni. Mint aki rájön, hogy nem kellett volna.
2010. okt. 1. 15:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt önzőségnek és nagyképűségnek hívják.Az illetőt sokkal kevésbé viseli meg ez a "betegség",mint a környezetét!
2010. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Az illető a párom haverja. Velem pl. kimondottan udvarias, de úgy érzem, csak színészkedik. A feleségét sehova nem hozza, de ő mindenhol megjelenik, az asszony meg a "helyén van" otthon. Ezt ő mondja így. Akkor lehurrogom, hogy kinek képzeli magát, utána visszavesz. Olyan, mint akinél valami nincs rendben. Ezért kérdeztem, hogy ez mi lehet.
2010. okt. 1. 16:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem súlyos önértékelési zavar és súlyos komplexus, amit a nagyképűsködéssel, az asszony lenézésével, és hasonló beteges dolgokkal próbál egyensúlyozni. Borzasztó primitív és káros viselkedés, nekem is van egy ilyen ismerősöm és borzasztó ostoba viselkedése van. Mondjuk szegény feleségét sajnálom, de valószínűleg megérdemlik egymást, ha elvisel egy ilyen alja ember...


Veled valószínűleg azért kedves, mert érzi, hogy átlátsz rajta (intelligensnek tűnsz a mondataid alapján), és ezért meghunyászkodik előtted.

2010. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy megfelelő önértékeléssel rendelkező, magabiztos embernek nem kell nagyképűsködnie és alázatos az embertársaival szeretteivel szemben. Úgyhogy valami tényleg mély kisebbségi komplexus kompenzálásából fakadhat ez a nagyon primitív pénzmániás viselkedése.
2010. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az zavar a legjobban, hogy mikor ilyen bunkó, istók zutyi meg is tudnám ütni. Mikor meg jön a szánom-bánom, az is olyan igaznak tűnik, hogy akkor meg arra gondolok, segíteni kellene rajta. De, hogy valami nem oké, az biztos. Mintha fogalma sem lenne róla, hogy kell viselkedni. 35-38 éves lehet, kinőni biztos nem fogja.
2010. okt. 1. 16:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát már biztos nem növi ki :( Amúgy teljesen megértem, ha néha bucira vernéd, nekem is van egy ilyen ismerősöm, ő már 40 közelében van, és hasonlóan gyerekesen nagyképűsködő, a feleségét lenézi, fiatal csajokkal flörtöl erőszakosan, amikor nincs ott az asszony, és ugyanilyen béna, gyerekes nagyképűsködéssel próbálja leplezni a komplexusait, és totál zavaros és keserű az egész nyomorult ember.


Sokszor én is szívesen 200%-os bucira verném a fejét, de aztán úgy döntök, hogy veri az élet így is szerencsétlent.

2010. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: meg kell barátkozni a gondolattl, hogy rengeteg beteg ember mászkál a városban, és ezek általában hasonlóan betegre nevelik a gyerekeiket... ostoba, primitív egy állat az emberek többsége, és nem lehet mást tenni, ki kell őket kerülni mint a bűzölgő kutyasz*art, ha nem akarod magad felhúzni...
2010. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!