Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiából ki lehet...

Szociális fóbiából ki lehet gyógyulni orvos nélkül?

Figyelt kérdés
Minden napom egy gyötrelem, amikor ki kell mozdulnom otthonról: munkába menés, hazajövés, vásárlás. Ha esetleg valami közbejön és kizökkent a megszokottságból pl. egy nyaralás, színház, stb., pánikban vagyok már napokkal előtte. Ez így elviselhetetlen!!! Voltam már pszichológusnál, de nem segített. Gyógyszert nem akarok bevenni.
2010. szept. 30. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
egyedül nem valószínű, de az intenzív pszichoterápia (heti inkább 2, mint 1 alkalom) segíthet, ha van rá cash.
2010. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egyedül Te tudod lerendezni magadban.

Nekem sikerült.

Módszer:Ne foglalkozz mindíg más véleményével és sza..rd le magasról mit gondolnak rólad mások.Így most annnnnnnnyira jóóóóóóóóóóó!:)

2010. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bár nekem is beletelt jó pár évbe:/
2010. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát, oké, ez a "nem érdekel mások véleménye", csak a heves szívdobogással, remegéssel, sírásközeli állapottal mit lehet kezdeni?
2010. szept. 30. 17:49
 5/10 anonim ***** válasza:
antiszociálisnak se jobb szerintem. pont ez a baj az öngyógyítással, legfeljebb problémát lehet cserélni.
2010. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem is megvolt ez a heves szívdobogás,buszon ugy éreztem mindenki bámul,olyan is volt ,hogy olyan kínosan próbáltam ügyelni,hogy ne rontsak el semmit,hogy rángatózott az arcizmom(!)

Ettől meg csak még idegesebb lettem

A szemhéjamon az ér folyton lüktetett stb.Szörnyű.

Le kell tisztáznod,hogy nem te vagy a középpont,nem veled foglalkozik mindenki,Te csak egy vagy a sok közül.

És ha elesel?Na és?Nevetsz egyet és tovább.Kit érdekel ha kibeszélnek vagy röhögnek.Hát most Te jártál így,máskor Ők fognak.

Ne szorong,barátkozz és próbáld elfogadni magad.

Mert szerintem a gyökere a problémának,hogy nagyon nem vagy elégedett.De légy az,mert mindenki jó valamire.

És csodálatos dolog,hogy élhetsz,használd ki.Ne akarj megfelelni a szomszédnak,az anyukádnak stb csakis magadnak:)

2010. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
És miért nem akarsz gyógyszert bevenni, így most jobb ?
2010. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugiiiii....túl lehet rajta lenni:) Ez teljesen kezelhető probléma, ennél nagyobb bajod ne legyen. Én pár hónap után olyan voltam, mint akit kicseréltek. Hányingerem volt, ha boltba kellett menni, ha buszozni kellett, meg már napokkal előtte görcsölt a hasam. Elsősorban Te tudsz segíteni magadon, számba kell venned a "mentő" körülményeket, máshogy kell gondolni...tudatosítani kell magadban, hogy nem történhet veled semmi rossz, ha emberek közé mész. A racionális énedre kell támaszkodnod. Egyébként egy sima szorongásoldót ír fel az orvos majd szerintem, ehhez nem lehet hozzászokni, és nagyon hatékony.

A pszichológus valószínű nem volt megfelelő.

El kéne menned pszichiáterhez. Kognitív pszichoterápia nagyon hatásos!

Nálam szorongósabb embert még nem látott a világ szerintem...volt olyan hogy a kapun nem tudtam kimenni most meg 200 km-re vagyok otthontól, fősulin, nagyvilági csaj vagyok:) Szóval nyugodj meg, ne stresszelj, hogy nem leszel jobban, mert igenis túl lehet rajta lenni. Csak akarni kell.

Nagyon kitartónak kell lenni és jó ha van valaki melletted, aki mindig meggyőz, hogy jó lesz minden:)

Egyébként nekem az Ataraxot írták fel.

Menj dokihoz:) Nem esz meg.

2010. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ataraxot szedtem és ugyanazt csináltam amit Lin. Szörnyű, hogy meg se merek mozdulni, nehogy valami kínosat csináljak és csak még jobban ideges leszek tőle. Leírhatatlanul szar érzés, de már megint léptem, hogy tudom nem vagyok egyedül, és igenis túl lehet lépni ezen.
2010. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TheGod17 válasza:
A " Félelem Nélkül " nevű facebook csoportban ilyen emberek vannak :D
2015. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!