Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusra lenne szükségem...

Pszichológusra lenne szükségem. De online ha személyesen megyek akkor tuti elmegyógyintézetbe kerülök . Valaki tud adni esetleg linket vagy e-mailt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha tudod magadról, hogy valami nagyon nincs rendben nálad, akkor az már fél gyógyulás. De lehet, hogy nem is akkora a baj, mint amekkorának az ijedtséged mutatja. Nyugodtan mondd el, segítünk.
2010. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj el személyesen egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez - hidd el személyesen hatékonyabban tud segíteni -pl.ha gyógyszert kell felírnia, vagy feltáró terápiát végeznie, azt nem teheti neten keresztül. Főleg a pszichiáterek (akik orvosok) hozzá vannak szokva a súlyos problémákhoz, és nem csuknak senkit csak úgy elmegyógyintézetbe - főleg ha az illető elismeri, hogy valami nincs rendben nála,és segítséget kér, akkor pláne nem!!!
2010. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
2o:44 te is írhatsz ha gondolod
2010. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológiai és a laikus tanácsadás teljesen különböző dolog. Nem szabad a kettőt összekeverni!

Nem tudom, mi történhetett, kedves kérdező, de pszichológusként bizony eléggé edzett az ember, nem fog sikítva elrohanni és az elmegyógyintézetbe szállítani. (ez csak akkor lehetséges, ha ön és közveszélyes vagy, illetve nem vagy beszámítható)

Én viszont lebeszélnélek az online tanácsadási formáról, mert az nem pszichológiai munka igazándiból, teljesen személytelen, kapcsolatmentes, a problémád megoldására nagyon kevés lesz. Az kompromisszum, ha megírod a problémádat (ha nincs bizalmad, nem muszáj ide), és utána a pszichológus meg tudja mondani, hogy kell-e személyes konzultáció, vagy sem.

A pszichiátriától pedig nem kell félni, nagyon sok az idejétmúlt rossz berögződés vele kapcsolatban.

2010. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Na először is: a pszichológus nnem zárat be és gyógyszert sem írhat fel, csak beszélgethet veled kb (nem degradálni akarom, csak, h világos legyen). Aki ilyet tehet, az a pszichiáter. De hacsak nem vagy tényleg veszélyes (ami már kiderült volna, mert nem itt írogatnál), akkor nem zárhatnak be, kényszerintézkedés csak úgy nincs, maximum büntetőjogi eljárás keretében.

A legsúlyosabb, ami lehet (szerintem legalábbis) a skizofrénia, amivel el tudnám képzelni, h bezárjanak valakit, de annak is csak a súlyosabb eseteiben... a legtöbben köztünk élik mindennapjaikat. :D

Online ugyanúgy nem fogják tuni megoldani a gondjaidat, mint ahogy itt se... Bemész a pszichiátriára az sztk-ban, konzultáción veszel részt és utána eldöntik, szükséges-e bármiféle további lépés. Illetve ha van pénzed, kereshetsz egy pszichológust.

2010. szept. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Aki kényszergyógykezelésre szorul, az tudatában sincs, hogy baj van vele. Orvostudakozóra írhatsz, vagy a webbetegre. Nem lehet hogy csak Te látod ennyire reménytelennek a helyzetet?
2010. szept. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem a realitás számít, hanem az, hogy Ő hogyan éli meg a helyzetet.
2010. okt. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Én is azt hittem nincs kiút. Ma már tudom, hogy van. Csak tenni kell érte. Persze először segítséggel. Aki tanácsot tud adni. És hinni neki. De szakorvos mindenképp kell.
2010. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez előtt 40 éve édesapám halála, férjem félrelépése és egyéb hasonló ügyek miatt állandó kényszerképzeteim és öngyilkossági szándékaim voltak. Azt éreztem, hogy ez nem mehet így tovább. IDEGGYÓGYÁSZHOZ fordultam, akitől a nyugtató mellé még azt a tanácsot kaptam, hogy amikor jönnek a sötét gondolataim, akkor dudorásszam magamban a szép olasz dalt, a Szanta Lúcsiát. Azt gondoltam akkor, hogy az orvos nem normális. betegebb mint én és örültem, hogy kikerültem a rendelőjéből.

Ám amikor ismét,nagyon hamar jöttek a kényszerképzeteim, kipróbáltam tanácsát. Az eredmény az lett, hogy a napfényes olasz tengerpartra képzeltem magam, oda ahol pedig addig még soha sem jártam. Ezenkívül igyekeztem mindig emberek között lenni, ahol nem volt sok időm a lelki problémámra, és valamennyi gyógyszert is szedtem és a mai napig is szedek, mert rá kell egy kicsit még ezzel is segíteni, plusz még az akarat erőmet is összeszedtem Lassan, de elmúlt a problémám és boldog vagyok,hogy túléltem ezt a lelki krízist. Azóta sok boldog évet éltem át, magamat is időnként elemezve. Esetleg nem vagyok-e hibás bizonyos dolgokban? Szedd össze magad, menj el orvoshoz, és Te is próbálj magadon segíteni!Egyébként lehetnél nyitottabb is jelen esetben, mert így személytelen vagy és sok tisztességes ember ad tanácsot ahogy olvasgatom a leveleket. Bátorság! V...X.

2011. nov. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem fog elmegyógyintézetbe küldeni, ha nem akarod, pláne nem. Nekünk van egy szomszédasszonyunk, akit egyszer elvittek, mert a gázzal babrált és nem engedte be a kéményseprőket, egymagában ordítozik, éjjel van fent, nappal alszik, egész évben nyitva az ablaka, stb. És két hét múlva kiengedték, mert mindenki szabadon távozhat. Már évek óta próbáljuk elérni, hogy foglalkozzon valaki vele, mert amikor kijött, egy hónapig normális volt (még hatottak a gyógyszerek). De azóta megint ugyanolyan... Nem engedi be a gondozót, az orvost... Pedig neki is jobb lenne, ha szedné a gyógyszereit, akkor nem lenne vele probléma. Nem akarjuk, hogy intézetbe kerüljön, de ha nem szedi a gyógyszereket, akkor egyszer még felrobbantja a házat...
2012. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!