Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én vagyok a felelős a haláláért?

Én vagyok a felelős a haláláért?

Figyelt kérdés

A volt páromnak személyiségzavara volt (borderline). Öngyilkos lett fél évvel ezelőtt egy nagy veszekedésünk után. Azóta számos ismerősöm elfordult tőlem, miszerint én vagyok a hibás, a volt párom az áldozat. Azóta kiderült, hogy volt már en előttem is öngyilkossági kísérlete. A családjának többször jeleztem, hogy gond van de legyintettek. Persze most ők is engem okolnak. Mindenféle rosszindulatú pletykát terjesztenek rólam. Úgy érzem ebbe bele betegszem.

Gyilkosként bànnak velem, de azr mindenki elfelejti, hogy ez a saját döntése volt...


2022. szept. 23. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem te vagy.
2022. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem, egyértelműen nem Te vagy.
2022. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem egy ismerten lelkibeteg embert a halálba kergetni erkölcsileg bűn. Ezt nem kenheted rá, hogy így döntött, mert egyrészt egészséges ember így nem dönt, másrészt provokáltad a veszekedéssel. Nem tudom, hogy jogilag is felelősségre vonhatnak-e érte, de azt hiszem, hogy becsületesebb lenne, ha bíró mondaná ki, hogy volt-e/mi volt ebben a szereped, mintha meglincsel a rokonság.
2022. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

A BPD nem alattad alakult ki, nem te katalizáltad a folyamatot. Ez egy hosszú éveken át zajló folyamat. Felteszem, szakszerű segítséget nem kapott igazán/nem vették igazán komolyan.

Ha előtted is volt efféle momentum, méginkább...


Kb ez olyan, mint a forró krumpli. A sok lány (exei) kezei között vándorolt az időzített bomba, és nálad robbant!


De ha ezt te lelkileg komolyan veszed, akkor mielőbb menj el terapeutához, mert ez meg fogja keseríteni az életed.

2022. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindenki öngyilkos lenne egy veszekedés után, nem lenne élő ember. Nem te vagy. Ha megcsaltad akkor sem.
2022. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Segítségről, pszichológusról hallani sem akart. Coach-hoz neha járt, de hülyeségnek tartotta.
2022. szept. 23. 13:28
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Akkor valahol mindig is benne volt a levegőbe, hogy ez meg fog történni. Mire fel okolnád magad? Mi az, ami alapján egyáltalán eszedbe jut neked, hogy te lehetsz a hibás?


Mint jeleztem, ha nem tudod feldolgozni, mielőbb irány terapeuta, mert nagyon meg fogod sínyleni.


5. voltam

2022. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én nem okolom magamat, mások, a családja okol.
2022. szept. 23. 13:36
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
#8: épp ezt érzem ijesztőnek benned. 3-as voltam.
2022. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
#9: remélem, valahol sejted, hogy most ebben az esetben Te vagy a bully, Te csinálod azt a fajta lelki manipulációt, amivel a kérdezőt vádolod.
2022. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!